txupinazoa zuzenean!

Jaiak Parekideak

EGITARAUA

XXIII ARGAZKI LEHIAKETA MADALENAK 2017

Uztailaren 14tik 30era Errenteriako argazki erakusketa egingo da Xenpelar Etxean (Madalen kalea 32). Ordutegia: astelehenetik igandera 17:00etatik 20:00etara.
Irikiera: Uztailaren 14an 18:00etan albumaren aurkezpena eta ipuin kontaketa.

  • PARTE-HARTZAILEAK

    Argazkilaritza gustatzen zaion edozein pertsona.
    Parte-hartzaileak adinaren arabera 3 taldetan
    banatuko dira:
    1. 10 urte arteko parte-hartzaileak.
    2. 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak.
    3. 18 urtetik gorako parte-hartzaileak.

  • IZEN EMATEA

    Uztailaren 18ean, 19an eta 20an, 18:00etatik
    20:00etara, Kultur Sustapen Elkartearen lokalean
    (Zubiaurre kalea 8, behea, Etxeberrieta auzoa).
    Izena emateko fitxa betetzeak euro bat balioko du.

  • GAIA

    Errenteriako 2017ko MADALENAK.

  • MODALITATEA

    Argazki digitalak, koloretan eta/edo zuri-beltzean.
    Argazki panoramikoak ez dira onartuko.

  • ARGAZKIAK ENTREGATZEA

    Argazkiak uztailaren 27an eta 28an entregatu
    beharko dira, 18:00etatik 20:00etara, izen-ematea
    egin den lokalean bertan. Partaide bakoitzak
    hautatutako 3 argazki JPEG formatuan eraman
    beharko ditu edo afc.fotografia@gmail.com helbide elektronikora bidali, uztailaren 29ko 24:00ak arte.

  • EPAIMAHAIA

    Antolatzaileek epaimahaikidea izendatuko dute eta
    erabakia apelaezina izango da.

  • SARIAK

    • 10 urte arteko parte-hartzaileak:
    • 1. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • 2. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • 3. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak:
    • 1. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • 2. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • 3. Saria: Oparia eta oroigarria.
      • Helduen maila:
      • 1. Saria: 200 € eta oroigarria.
      • 2. Saria: 150 € eta oroigarria.
      • 3. Saria: 100 € eta oroigarria.

    Parte-hartzaileek ezin izango dute sari bat baino
    gehiago irabazi.

  • OHARRAK

    Argazkiak argitaragabeak izan behar dira eta
    lehiaketaren gaiari lotuko zaizkio.
    Errenteriako Argazkilari Elkarteak ahalmena izango
    du lehiaketako argazkiak erreproduzitzeko eta/edo
    erakusteko, komenigarritzat jotzen duenean, eta,
    betiere egilea zein den adierazita.
    Lehiaketan parte-hartzeak oinarri guztiak onartzea
    dakar.

  • ERAKUSKETA ETA SARI-BANAKETA

    Sari-banaketa Merkatuzarrean, Jose Luis Caso
    aretoan, egingo dute irailaren 2an, 19:00etan. Eta,
    argazkiak erakusgai jarriko dituzte irailaren 8tik 17ra arte.

ERROMERIA EGUNA

  • Herriko kaleak musikaz eta dantzaz blaituko dituzte.
    Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea
  • 10:00-14:00
    BOLA JOKOKO “ORERETA SARI
    NAGUSIA” VI. TXAPELKETA
    Foru plaza Antolatzailea Organiza:
    Niessen Elkartea.
  • 11:00
    HISTORIA AURREKO JAURTIGAILU
    ETA ARKU TIROA. EUROPAKO
    XXVII.TXAPELKETA
    Parte hartzaileei harrera egingo zaie,
    izen ematea eta taldeak eratuko dituzte.
    Aitzbitarteko Haitzuloak (Landarbasoko
    zelaiak). Antolatzailea Organiza:
    Aitzbitarteko Lagunak.
  • 16:00-19:00
    JAURTIGAILUKO TIRO TXAPELKETA
    Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).
    Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak.
  • 16:00-19:00
    HITZALDIA: Historiaurrea eta arkeologia esperimentalari buruzkoa eta ondoren gai horren inguruko ezagutzak bateratzeko saioa.
    Añabitarte baserria
    Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak.
  • 20:00
    HITZALDIA: Historiaurrea eta arkeologia esperimentalari buruzkoa eta ondoren gai horren inguruko ezagutzak bateratzeko saioa.
    Añabitarte baserria
    Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak
  • 20:00
    Kontzertua: LAGUMEN
    Maria de Lezo kalea (Gailur tabernaren kanpoan)
    Antolatzailea: Gailur taberna

  • ERRENTERIA DANTZAN
    Zumardian
    Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea.
  • 09:30
    ARKU-TIRO TXAPELKETA
    Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak)
    Antolatzailea: Aizbitarteko Lagunak.
    15:30 Emaitzak eman eta sariak banatuko dituzte.
  • 10:00-13:00
    GERARDO ELCANOREN OROIMENEZ TALDEKAKO NAZIOARTEKO XIV. XAKE TORNEO LASTERRA (XXVI).
    Koldo Mitxelena plaza
    Antolatzailea: Kultur Sustapen Elkartea.
  • 18:00
    “ONGI ETORRI MADALENAK 2017” jaialdia.
    Errenteria eta inguruko talde eta
    elkarteen partaidetzarekin. Amaieran,
    TXUNPA TXUNPA BESTE IKUSPUNTU
    BATETIK koreografia eskainiko dute
    aurtengo Madalenetako omenduekin
    batera.
    Sarrerak uztailaren 10etik aurrera salgai,
    Niessengo lehiatilan, eta egunean
    bertan ordu bat lehenago.
    Niessen Kulturgunea.
    Antolatzailea: Jai Toki Kultur Elkarteko Furius taldea.
  • 19:30
    LANDARBASO ABESBATZA
    Madalena Donearen Basilika.

  • 19:00
    Udalak OHOREZKO OROIGARRIA
    emango die Madalenetan omenduko
    dituzten pertsonei.
    Pleno Aretoa (Udaletxea).
  • 20:00
    XII. MADALEN AURREKO
    TXISTULARI KONTZERTUA
    Gonbidatu berezia: Alex Sardui
    (Gatibu taldeko abeslaria)
    Parte-hartzaileak: Errenteria inguruko
    Txistulariak, Ereintza Dantza Taldea,
    Xanti eta Maialenen Konpartsa, Zaria
    Koru eskola eta EMKEko metalezko
    boskotea.
    Zumardia.

Madalen bezpera

Haurren txupinazoa

  • 14:00
    BAZKARI HERRIKOIA
    Herriko plaza
    Antolatzailea: Jai Batzordea
  • 16:30
    BATUBURRUNBA
    Zumarditik abiatuta elkarrekin joango gara txupinazo txikira.
  • 17:30
    MILA KOLORETAKO TXUPINAZO TXIKIA
    Koldo Mitxelena plaza
  • 18:00
    KALEJIRA Gernika plazara
    Zo-Zongo Perkushow-rekin
    Txirrita parkea (Patxiku)
  • 18:30
    Zo-Zongo Perkushow, animazioa,
    Holi hauts banaketa…
    Gernika plaza
  • 19:00
    TXUPINAZOA jaien hasiera iragartzeko. Omenduak izango direnek botako dute.
    Herriko plaza
  • 19:30
    Zentenarioa joko du Udal Bandak
  • PANTAILA ERRALDOIA
    Zumardia. Alameda.

    HOLI FESTA
    Gernika plaza.

  • Era berean zuzenean txupinazoa ikusi
    ahal izango da honako helbidean:
    herribizia.errenteria.eus
    Asimismo se emitirá en directo el
    chupinazo en la siguiente direccción:
    herribizia.errenteria.eus.
    Jarraian, Udaletxetik abiatuta,
    Errenteriako Musika Kultur Elkartea,
    Errenteriako udal txistulari taldea eta
    Errenteriako txistulariak ibiliko dira
    BURUHANDI ETA ERRALDOIEKIN
    batera herriko kaleetan zehar.
  • 20:00
    SALBEA, herriko Udalbatza bertan
    izango da.
    Madalena Donearen Basilika.
    Antolatzailea:
    Maria Donea Zeruratzearen parrokia.
  • 22:00-04:30
    KALEFESTA: NIKO eta IKER RODRIGUEZ Djak, opariak, dantzarien animazioa.
    Zuzen tabernaren plaza
    Antolatzailea: Zuzen taberna
  • 22:30
    KONTZERTUA:
    AIZKORA, UNIKA ALTERNATIVA,
    ETSAIKEROAK
    Agirre Lehendakari plaza
    Antolatzailea Organiza:
    EMTE
  • 23:00
    GAUEKO DANBORRADA HANDIA
    Alaberga auzotik irtengo da, Deiadar fanfarrea lagun duela.
    Ibilbidea: Alaberga, Biteri kalea, Maria Lezo, Madalen kalea, Udaletxea, Zumardia, Biteri txikia, Biteri kalea eta Alaberga.
    Gauerdian, 00:00etan, Udaletxearen aurrean, “El Centenario” ohiko pasodoblea joko dute.
    Antolatzailea: Alabergako Arditurri Auzo Elkartea
  • 00:00
    DISKO FESTA
    Iztieta Diputazio plaza
    Antolatzailea:
    Alaia Jai Musika
  • 00:00 – 04:30
    TXUNPA TXUNPA GAUA!
    Txaranga + Dj sesion
    Xabier Olaskoaga plaza
    Antolatzaileak:
    Desira, Limeric, Xera
  • 00:00 – 4:00
    DJ´ak
    Madalena kalea
    Antolatzailea: Sindikato taberna
  • 00:00
    EUSKAL KARAOKEA.
    Euskalgunea
    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK
  • 00:30
    ZEZENSUZKOA danborradarekin batera.
    Zumardia
  • 01:00
    Kontzertua: KEN 7
    Zumardia
  • 02:00
    DJ PISTATXO
    Euskalgunea
    Antolatzaileak:
    Lau Haizetara eta AEK
  • 03:00
    KONTZERTUA:
    LA BASU
    Agirre Lehendakari plaza
    Antolatzailea:
    Txosna batzordea

Madalena eguna

Herri kirolak

  • 06:00
    DIANA Lagunak txarangarekin, Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.
  • 10:30
    Parrokiako Batzarraren PROZESIOA,
    Udalbatzak lagunduta, Madalena
    Deunaren Basilikara joango dira , Udal
    Txistulari taldea, Errenteria Musikal
    Kultur elkarteko Musika Banda eta
    Ereintza Dantza taldea lagun dituztela.
    Santaren irudia herriko Elizaraino
    eramango dute.
  • Ondoren, MEZA NAGUSIA Herriko Parrokian izango da, Parrokiako Abesbatzak Garrintzi Abesbatza lagun duela.
    Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen parrokia
  • 12:00

    HERRI KIROLAK

    • AIZKOLARIAK:
      Iñaki Azurmendi.
      Jon Irazu.
      Ernesto
      Ezpeleta.
      Hodei Ezpeleta (17 urte).
    • HARRIJASOTZAILEAK:
      Joseba Ostolaza
      Idoia Etxeberria
      Udane Ostolaza (11 urte)
      Gorka Etxeberria
    • Zumardia
      Antolatzailea: Bi Errota Gastronomia eta Kultur Elkartea
  • 12:30
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
    Herriko kaleetan zehar
  • 12:30
    Kontzertua: ERRENTERIAKO MUSIKA KULTUR ELKARTEAREN BANDAREN EMANALDIA.
    Amaieran Zentenarioa Errenteriako Erraldoi eta buruhandien konpartsarekin.Foru Plaza
  • 13:00
    PINTXO MARIANITO MUSIKATUAK
    Eneritz Furyaren musika emanaldia
    & Gilda txapelketa
    Euskalgunea
    Antolatzaileak:
    Lau Haizetara eta AEK
  • 13:00
    XXX. MADALEN SARIAK banatuko dituzte.
    Niessen Kulturgunea
  • 16:30
    KIROL URBANO JAIALDIAModalitateak: scooter, skate, Parkour, Frrerunning-Slackline.

    Mataderoan (Iztieta)

    Antolatzailea: Club Deportivo Lifestyle.

  • 17:00
    XII. Liga KAE2
    Distantzia: 3 Itsas mila (5.556m)
    Erlojupekoa; 4 luze eta 3 ziaboga
    Pasaiako Badia
    Antolatzailea: Hibaika Arraun Elkartea.
  • 17:00
    “ VOLARE FANTASIA” INAUTERI DESFILEA
    Ibilbidea: Biteri kaletik (Juli tabernatik) Zumardiraino
    Antolatzailea: Eureka aisialdi taldea
  • 17:00
    GAZTE GUNEA
    Zezen mekanikoa, quads-ak, bubbleak, zumba eta DJ masterklasak.
    Txirrita parkea (Patxiku)
  • 17:30 – 19:30
    MUNDUKO JOLASAK HAURRENTZAT
    Foru plaza
    Antolatzailea: Kulturaniztasun Azpisaila
  • 18:00
    JOSE ANTONIO ZULOAGA XXIII. MEMORIALAren binakako esku pilotako finalak, hainbat kategoriatan.
    Sarrera doan“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)

    Antolatzaileak:S.D. Alkartasuna eta S.D.C. Ondarra

  • 18:00-02:00
    INDIO ROCK kontzertuak hainbat lekutan:

      • 18:00-19:00: Gailur taberna ondoan HATXE
      • 19:00-20:00: Euskalgunea RUKULA
      • 20:00-21:00: Txosna gunea IBAI MARIN Y LA VIEJA GUARDIA
      • 21:00-22:00: Leku Zaharraren parean SIETE C
      • 22:00-23:00: Foru plaza KUDAI
      • 23:00-00:00: Gailur taberna ondoan IMANOL CARVALLO
      • 00:00-01:00: Euskalgunea. ZEZENAREN TALDEA
      • 01:00-02:00: Txosna gunea GRISES

    Antolatzailea: Indioak

  • 18:00
    IKUSKIZUN MAGIKOA: MARSEL MAGOA
    Txintxarri elkartea
    Antolatzailea: Txintxarri elkartea
  • 18:00
    DANBORREN JAIA.
    Errenteriako dantzariak, eta Pasai, Gauerdi, Deiadar, Tximeletak, Txorongo, Lagunak, Jun Da Jo eta Irungo Atsegina txarangak, eta ondorengo HAUR DANBORRADAK: Gabierrota, Alaberga, Telleri Alde, Agustinak, Koldo Mitxelena, Galtzaraborda, Cristobal de Gamon, Beraungo Jai Batzordea eta Gurutzeren Alabak ikastetxeetakoak.Alaberga Plazatik irtengo dira
  • 19:00
    PINTXO-POTE LEHIAKETA Txosna Batzordea eta Euskalgunearen artean.
    Agirre Lehendakari plaza
    Antolatzailea: Zituene
  • 19:00
    FLAMENKO JAIALDIA: Sevillako dantzak, rumbak, eta abar.Xabier Olaskoaga plaza

    Antolatzailea: Concha Rociera Kultur Elkartea

  • 19:30
    ANIMAZIOA Lagunak txarangarekin, Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.
  • 19:30
    UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.
    Ibilbidea: Alondegia, Herriko plaza, Alondegia
  • 21:00
    PINTXOPOTEAREN SARI BANAKETA
    Agirre lehendakari plaza
    Antolatzailea: Zituene
  • 22:00
    AFARI GIROTUA KARPAN: PELAX & TELMO
    Agirre lehendakari plaza (Karpa)
    Antolatzailea: Txosna batzordea
  • 23:00
    SU-ARTIFIZIALAK Pablo Pirotecnia-ren eskutik.
    Arramendiko mendi hegaletik jaurtiko dituzte, eta ikusteko lekurik onena Errioxa biribilguneko ingurua izango da.
  • 23:15
    • GAUEKO DANBORRADA
      Pasai txarangak girotuko du.
    • Udaletxeko Osoko Bilkuren Aretoan txapelak eta makilak emango dizkiete Madalenetan omenduak izango diren pertsonei.
      Ondoren, Herriko plazan “El Centenarioa” joko dute.
    • Ibilbidea: Telleri Alde ikastetxea, Bittor Idiazabal, Juan de Olazabal, Ikutza Kortsarioa, Biteri, Xenpelar, Herriko plaza, Gamon Zumardia, Biteri txiki kalea, Biteri kalea, Martin Etxeberria, Telleri Alde ikastetxea.
    • Antolatzailea: Telleri-Aldeko Ikasle Ohien Elkartea.
    • Jarraian, ZEZEN SUZKOA
      Zumardia
  • 00:00
    DISCO FIESTA.
    Iztieta.Diputazio Plaza
    Antolatzailea: Alaia Jai Musika
  • 00:00-04:30
    90.HAMARKADAKO MUSIKA FESTA
    Xabier Olaskoaga plaza
    Antolatzaileak: Desira, Limerick eta Xera tabernak
  • 01:00
    Kontzertua: MARINAH-OJOS DE BRUJO
    Zumardia
  • 01:00
    Kontzertua: HARTZ
    Euskalgunea
    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK
  • 02:00
    Kontzertua: NAU
    Euskalgunea
    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK
  • 03:00
    Kontzertua: SARDESKA
    Agirre lehendakari plaza
    Antolatzailea: Txosna batzordea

Jubilatu eta kuadrilen eguna

Kuadrilen Eguna

  • 06:00
    DIANA
    Lagunak txarangarekin, Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.
  • 07:00
    BOLA ERRALDOIAREN ENTZIERROA
    Pablo Iglesias kalea ( Euskotren geltokitik)
    Antolatzailea: Txosna Batzordea.
  • 11:00
    MEZA adineko jendearen omenez Herriko Parrokian
    Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen parrokia
  • 11:00-13:00
    GALEPERRARI TIRO SAIOA “KAIOLA ERARA”.
    09:00etatik 11:00etara entrenamenduak izango dira.
    Politena baserriko zelaiak (San Markorako bidea).
    Antolatzailea: “San Huberto” Ehiza eta Arrantza Elkartea
  • 12:00
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
    Herriko kaleetan zehar
  • 12:15
    KUADRILEN EGUNEKO TXUPINAZOA: LINEREN IGOERA
    Txosna Gunea
    Antolatzailea: U23 Oreretako Kuadrilen Eguna
  • 12:30-14:30
    BUBBLE KIROL JOLASAK
    Koldo Mitxelena plaza
  • 12:30
    OMENALDIA 50 urteko elkarbizitza ospatzen duten Errenteriako bikoteei.
    Niessen Kulturgunea
  • 13:00
    MUNDUKO PINTXOAK + D´CAPRICHO + HENNA TAILERRA
    Euskalgunea
    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK
  • 14:00
    KUADRILEN EGUNEKO HERRI BAZKARIA
    ondoren, KUADRILEN EGUNEKO POTEO IBILTARIA DJ BULL ekin
    Agirre lehendakari plaza
    Antolatzailea: U23 Oreretako kuadrilen eguna
  • 16:00-18:00
    GALEPERRARI TIRO SAIOA “KAIOLA ERARA” ekitaldiaren jarraipena.
    Politena baserriko zelaiak.
    Antolatzailea: “San Huberto” Ehiza eta Arrantza Elkartea
  • 17:00-20:00
    SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.Reina Aretoa

    Pintura tailerra, azoka txiki eta trenen bi maketa ere izango dira.

    Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea.

  • 17:00
    PILOTA PARTIDA PROFESIONALAKLehenengo Partida: Ezkurdia-Tolosa/Elezkano II-Martija
    Bigarren partida:Irribarria-Zabaleta/Altuna III-Rezusta

    “Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)

    Antolatzailea: EPLE

  • 17:00
    MARIA MADALENAREN XXXVII. TOKA SARIA.Iztieta. Diputazio plaza

    Antolatzailea: Batasuna Elkartea

  • 17:30-19:30
    BUBBLE GYMKHANA eta
    KULKI ITSASOKO KIROL PARKEAKoldo Mitxelena plaza
  • 18:00
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
    Herriko kaleetan zehar
  • 18:45
    DANBORRADAIbilbidea: Koldo Mitxelena ikastetxea, kapitainenea kalea, Santa Klara, Gabierrotako pasealekua, Sagrado corazon erresidentzia, Gabierrotako pasealekua, Santa Klara, Herriko plaza, Foru plaza, Morrongilleta kalea, Koldo Mitxelena plaza, Biteri txiki, kapitainenea kalea, Koldo Mitxelena ikastetxea.

    Deiadar txarangak girotuko du.

    Antolatzailea: Koldokide Guraso Elkartea (Koldo Mitxelena Ikastetxea)

  • 19:00
    DISNEY PERTSONAIEN SAIOADiputazio plaza.

    Antolatzailea: Eureka Gazte taldea

  • 19:00-21:00
    DANTZA ERAKUSTALDIA eta SEKULAKO GIROA
    CINCOPEANDO orkestra latindarraren emanaldia
    Zumardia
    Antolatzailea: Danza-rin Dantza Taldea
  • 19:00
    NAZIOARTEKO FOLKLORE JAIALDIA, CHUVASHIA Estatutko kantu eta dantza konpainia taldearekin.
    Xabier Olaskoaga Plaza
  • 19:00
    CONCHA ROCIERA & SONAKAY
    Euskalgunea
    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK
  • 19:30
    Maddalen eta Xantikin argazkia
    Herriko Plazan.
    Antolatzailea: U23 Oreretako kuadrilen eguna
  • 20:00
    ANTZERKIA EUSKARAZ: ENKARGUA
    Egilea: Luis Elizetxea.Sarrerak Niessengo leihatilan salduko dira, ordu bat lehenago. Prezioa: 3 €. Ereintzako bazkideak dohainik sartuko dira.

    Niessen Kulturgunea

    Antolatzailea: Ereintza Antzerki Taldea

  • 20:00
    38 ELKARTEEN ARTEKO BAKAILAOA PIL-PILEAN TXAPELKETANiessen Elkartea

    Antolatzailea: Niessen Elkartea

  • 20:00
    Nafarroako deiaBiteri kalea

    Antolatzaileak: Niessen eta Beti Prest elkarteak

  • 21:00-00:00
    MAKRO PINTXOPOTE MUSIKALA
    Xabier Olaskoaga plaza
    Antolatzaileak: Desira, Limerick eta Xera tabernak
  • 21:00
    KARAOKEAAgirre Lehendakari plaza

    Antolatzailea: U23 Oreretako kuadrilen eguna.

  • 22:30-01:30
    Berbena TSUNAMI Orkestrarekin
    Foru Plaza
  • 23:30
    Kontzertua:WILLIS DRUMMOND
    Agirre lehendakari plaza

    Antolatzailea: Txosnen Batzordea

  • 00:00
    Kontzertua: ROBA ESTESA eta DJ BULLEuskalgunea

    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK

  • 00:00-04:30
    DISKO FESTAXabier Olaskoaga plaza

    Antolatzaileak: Desira, Limerick eta Xera tabernak

  • 00:00-04:00
    DANTZALDIA KARAOKEREKIN.Iztieta. Diputazio plaza

    Antolatzailea: Euforia Kultur elkartea

  • 00:30
    KONTZERTUA: Nothing Box eta Trini Fox
    #izanezberdin taldeak
    Zumardia
    Antolatzailea: Kutxa fundazioa

Emakumeen Eguna

Pailazoak

  • 06:00
    DIANA Lagunak txarangarekin, Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.
  • 07:00
    SOKAMUTURRA
    Herriko plaza
  • 11:30-13:30
    SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIAReina Aretoa.

    Pintura tailerra, azoka txiki eta trenez bi maketa ere izango dira.

    Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 12:00
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAKHerriko kaleetan zehar
  • 12:00
    BOXEO ERAKUSTALDIA
    Xabier Olaskoaga Plaza
    Antolatzailea: Team Latigo Boxing Club
  • 12:00
    Madalenak 2017ko X. HAUR KROSA herrian zehar erdialdeko kaleetan.Kategoriak: benjaminak, alebinak eta infantilak
    Izen-ematea: Batzokian

    Irteera: Koldo Mitxelena plaza

    Antolatzailea: EAJ-PNV

  • 13:00
    ARDO DASTAKETA: MIkel Garaizabal + HAZI fundazioaEuskalgunea

    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK

  • 16:00-19:00
    MUGIKORTASUN SEGURU ETA OSASUNTSUEN OHITUREI BURUZKO TAILERRAK TRIZIKLOEKIN.Diputazio plaza (Iztieta auzoa)

    Antolatzailea: Gurutze Gorria

  • 16:00-19:00
    OIARTZUN IBAIA XIV. ARRANTZA TXAPELKETAIztietako pasealekua

    Antolatzailea: Batasuna Elkartea.

  • 16:30-19:30
    SCALEXTRIC-en (Rally Slot) JARDUNALDIA
    Madalenetako Rallye Slot lehiaketa, haur kategoria (14 urte arte) eta sari banaketa.
    Inskripzioa dohainik.
    Reina aretoaPintura tailerra, bi tren maketa eta azoka txiki ere izango dira.
    Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea
  • 16:30
    MINDARA Pilota Eskolaren pala partida erakustaldia (kirol egokitua), eta gurpil-aulkian jokatuko dute.
  • 17:30
    KINIELA ETA RAKETA PARTIDUA
    Raketistak Lehen eta Orain Kultur Kirol Elkartearen eta Berdintasun Kontseiluaren eskutik.
  • 19:00
    JOAKIN ETXEBERRIA XXIV. MEMORIALA: pala partidak hainbat kategoriatan. Erein elkarteak antolatuta.Sarrera doan

    “Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)

  • 17:30
    URXINGOLA (SLACKLINE) ERAKUSTADIA IBAIANMADALENETAKO EUSKALGUNEAREN V. KUKAÑA TXAPELKETA.

    Sari ezin hobeak banatuko dituzte, eta Oiartzun ibaiarekin harremana estutu egingo dugu.

    Euskalgunea

    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK

  • 17:30
    PAILAZOAK: Kiki, Koko eta Moko pailazoen TXINTXILINTXIN BAKEA EGIN ikuskizunaKoldo Mitxelena plaza

    Antolatzailea: Orereta Ikastola

  • 18:00-19:00
    IKUSKIZUNA: dantza erakustaldia eta parodia.
    Niessen Kulturgunea
    Antolatzaileak: Errenteriako hainbat emakume talde.
  • 18:00
    Gazte mailako 52. DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA
    ZumardiaAntolatzailea: Ereintza Dantza Taldea
  • 18:00
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAKHerriko kaleetan zehar
  • 18:00
    “¡VIVA MEXICO!” inauteri ikuskizuna erdiko kaleetan zehar.
    Atsedenaldietan, TXUNPA TXUNPA BESTE IKUSPUNTU BATETIK koreografia dantzatuko dute, bertan parte hartu nahi duten guztiei irekita.
    Jai Toki Kultur Elkarteko Furius taldeak antolatuta.
  • 18:00
    LABURMETRAIAK, urteko uztakTxintxarri elkartea

    Antolatzailea: Txintxarri Elkartea

  • 19:00
    DANTZALDIAIztieta. Diputazio plaza

    Antolatzailea: Eureka Gazte taldea

  • 19:00
    UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.
    Ibilbidea: Alondegia, Herriko plaza, Alondegia.
  • 19:30
    Kontzertua: OLATZ SALVADORAgirre lehendakari plaza (karpa)

    Antolatzailea: Txosna batzordea

  • 19:30
    KALE ANTZERKIA, “FRESHCOOL”-TIO TERONEN SEMEAKForu plaza
  • 19:30
    Helduen mailako GIPUZKOAKO LXVII DANTZA SOLTEKO TXAPELKETAZumardia

    Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea

  • 20:00-22:30
    ROCKALEAN KALEJIRALimerick tabernatik Xabier Olaskoaga plazara

    Antolatzaileak: Desira, Limerick eta Xera tabernak

  • 20:00-21:30
    KALEJIRA herriko kaleetan.
    Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak
  • 20:30
    Kontzertuak: AKAN, OCHI DI FARFALLA, SIROKA, SKASTI y RAPEROS DE EMAUS & TITANIUMAgirre Lehendakari plaza

    Antolatzailea: Comsiónd de Txosnas

  • 21:30
    AFARI HERRIKOATxintxarri elkartea

    Antolatzailea: Txintxarri Elkartea

  • 22:00
    DANBORRADA
    Ibilbidea: Juan de Olazabal, Biteri, Maria Lezo, Madalena, Herriko plaza, Erdiko kalea, Santa Klara kalea
    Antolatzailea: Landare Elkartea
  • 22:00-04:30
    KALEFESTA: NIKO eta IKER RODRIGUEZ Djak, opariak eta dantzarien animazioa.Zuzen tabernaren plaza

    Antolatzailea: Zuzen taberna

  • 23:00
    SU-ARTIFIZIALAK jaurtiko dituzte Pablo Pirotecnia-ren eskutik.Arramendiko mendi hegaletik, eta ikusteko lekurik onena Errioxa Biribilguneko ingurua izango da.
  • 23:00
    Kontzertua : MOJINOS ESCOZIOSXabier Olaskoaga plaza

    Antolatzaileak: Desira, Xera, Limerick tabernak.

  • 00:00Kontzertua: NIZURI TAZUNERI eta AUTOBUS MAGIKOA

    Euskalgunea

    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK

  • 00:00
    ZEZENSUZKOA irtengo daZumardia
  • 00:00
    MUSIKA EMANALDIATxintxarri elkartea

    Antolatzailea: Txintxarri Elkartea

  • 00:00-01:00
    KALEJIRAHerriko kaleetan zehar

    Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak

  • 00:00
    DISCO FIESTA.Iztieta.Diputazio Plaza

    Antolatzailea: Alaia Jai Musika

  • 00:30
    KONTZERTUA: OIHAN VEGA
    Zumardia
  • 01:00-04:00
    LIVING ROCK AND ROLL!!!
    Rockalean zuzenean eta DjakXabier Olaskoaga plaza

    Antolatzaileak: Desira, Xera, Limerick tabernak.

  • 01:00-02:00
    EUSKAL DANTZAK: fandango, arin-arin, mutxikoak, zazpi-jauzi, Tafallako jota, Txulalai, Baltsak eta bukaeran Larrain DantzaHerriko Plaza

    Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak

  • 02:30
    MADDALENAK ELECTRONIC FEST 2017
    Line Up: Iker Kabe, Andre Santo eta J.Mancera.
    Zumardia


Erraldoien konpartsa

  • 06:00
    DIANA Lagunak txarangaren eskutik, Amulletako Danborren Kofradiak lagunduta.
  • 08:30-20:00
    XLVIII.USO-TIRO SAIOA
    Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean
    Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea
  • 10:00-13:00
    AIRE-KONPRIMATUKO KARABINAREKIN XXXIII. TIRO JAURTIKETA TXAPELKETA.
    Haur, kadete eta gazte kategoriak
    Koldo Mitxelena plaza
    Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea
  • 10:30
    MEZA NAGUSIA herriko Parrokian bertako abesbatzarekin
    Ondoren, Parrokiako Batzarra Madalena Deunaren Basilikara joango da Udalbatzak lagunduta, eta Udal Txistulari Taldea, Errenteriako Musika Kultur Elkarteko Musika Banda eta Ereintza Dantza Taldea lagun dituztela. Santuaren irudia herriko Elizaraino eramango dute.
    Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen parrokia
  • 12.00
    ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSEN IRTEERA.
    Parte-hartzaileak: Xanti eta Maialen eta konpartsa,
    eta Javier Bozal,(Iruña), Rotxapea (Iruña), Añorga, Usurbil, Galtzaraborda, eta Pontika konpartsak, Txistulariak, Zanpazarrak eta Doike.IBILBIDE LUZEA: Koldo Mitxelena plaza, Maria Lezo, Xenpelar, Biteri, Alfonso XI, Iztieta auzoa, Biteri eta Koldo Mitxelena plaza.

    Antolatzailea: Erein Elkartea

  • 12:30
    SAMBATUAK batukadaIbilbidea: zumardia, Biteri txiki, Biteri (Amets taberna), Alfontso XI, Iztieta (Blink taberna)

    Antolatzailea:Burusoilen Elkartea

  • 12:30
    TRIKITILARIAK ETA BERTSO SAIOATrikitilariak:Maider eta Ixiar
    Bertsolariak: MAIALEN LUJAMBIO eta IÑIGO MANTZIZIDOR “MANTXI”

    Foru plaza

    Antolatzailea: Xenpelar Bertso Eskola

  • 13:00
    PINTXO-MARIANITO MUSIKATUAK Andoni Oilokiegirekin.Euskalgunea

    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK

  • 16:30
    HAURRENTZAT JOLASAKAgirre Lehendakari plaza. Karpa.

    Antolatzailea: Harresirik gabeko lantaldea

  • 16:30-19:30
    SCALEXTRIC-en (Rally Slot) JARDUNALDIA
    Madalenetako Rallye Slot lehiaketa, absolutu kategorian (adin guztiak) eta trofeo banaketa.Inskripziola 3 €.

    Azoka txiki ere izango da.

    Reina Aretoan

    Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 17:00-20:00
    MUSIKA ETA ANIMAZIOA TREKU`S TALDEAREKIN
    Aker tabernaren ondoan
    Antolatzailea: Burusoilen Elkartea
  • 17:30
    ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSEN IRTEERAIBILBIDE MOTZAa: Koldo Mitxelena plaza, Maria Lezo, Madalena, Herriko plaza, Kapitan enea, Biteri Txiki, Foru plaza eta Koldo Mitxelena plaza.

    Antolatzailea: Erein Elkartea

  • 17:45
    KALE ANTZERKIA, “MR. PICHICHI”-PHILO ETA JOLEKoldo Mitxelena plaza
  • 18:00
    DANTZA JAIALDIAZumardia

    Antolatzailea: Eureka Gazte talde.
    Laguntzailea: Oliber Nestar Dantza eskola.

  • 18:00
    MATRAKA, ELEKTROTXARANGArekin poteoa + txosnen arteko GERRA ZIKINAAgirre Lehendakari plaza, Euskalgunea.

    Antolatzailea: Txosna Batzordea, Lau Haizetara, eta AEK

  • 18:00
    HAUR IKUSKIZUNA KORRI ETA SALTO PAILASOEKINTxintxarri elkartea

    Antolatzailea: Txintxarri Elkartea

  • 19:00
    Kontzertua: RUPER ORDORIKAXabier Olaskoaga Plaza
  • 19:00
    XANTI ETA MAIALEN ERRALDOIEN AGURRAHerriko Plaza
  • OndorenUREZKO ZEZENA

    ENTZIERRO TXIKIA. Ibilbidea: Herriko plaza, Alondegia, Herriko plaza.

  • 19:00
    Erretako txahalen XIV. DASTAKETA ERRALDOIAGamon zumardian.

    Antolatzailea: Euskaldarrak Elkartea

  • 19:00
    ECOS DE EXTREMADURA ABESBATZA ETA DANTZA TALDEAREN EMANALDIAIztieta. Diputazio plaza

    Antolatzailea: Errenteriako Monfragüe Extremadurar Kultur Zentroa

  • 20:00
    MUTXIKOAKEuskalgunea

    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK

  • 21:00
    GAXUAKGUFEST: Bertso-GALA-afari musikatua eta agonikoaEuskalgunea

    Antolatzaileak: Lau Haizetara eta AEK

  • 22:30
    Dantzaldia: ERRENTERIAKO MUSIKA KULTUR ELKARTEAREN BANDAREN EMANALDIAZumardia

    Antolatzailea: Errenteriako Musika Kultur Elkartea

  • 00:00-01:00
    ZEZENSUZKOA irtengo da. Ondoren, Errenteriako Musika Kultur Elkartearen Bandak “El CENTENARIO” ohiko pasodoblea joko du, eta jaiak amaituko dira.

20 |

Zumardia

20:00 | Txistularien kontzertu nagusia + Alex Sardui

21 |

Zumardia

01:00 | KEN 7
Txosnagunea

22:30 | Aizkora, Unika, Alternatiba, Etsaikeroak
03:00 | La Basu
Euskalgunea

00:00 | Euskal Karaokea
02:00 | Dj Pistatxo
Xabier Olaskoaga Plaza

00:00 | Txunpa Txunpa Gaua
Iztieta

00:00 | Disko Festa
Zuzen Plaza

22:00 | KALEFESTA: DJ NIKO eta DJ IKER RODRIGUEZ

22 |

Zumardia

01:00 | MARINAH – OJOS DE BRUJO
Euskalgunea

02:30 | Hartz eta Nau
Xabier Olaskoaga Plaza

00:00 | 90. Hamarkadako Musika Festa (Yo Salí en los 90’s Party)
Hainbat tokitan

18:00 | Indio Rock

18:00 | Gailur Taberna:Hatxe
19:00 | Euskalgunea:Rukula
20:00 | Txosnagunea:Ibai Marin Y La Vieja Guardia
21:00 | Leku Zaharra Taberna:Siete C
22:00 | Foru Plaza:Kudai
23:00 | Gailur Taberna:Imanol Carballo
00:00 | Euskalgunea:Zezenaren Taldea
01:00 | Txosnagunea:Grises
Iztieta

00:00 | Disko Festa

23 |

ZUMARDIA

19:00 | Cincopeando + Danza-rin
00:30 | Nothing Box, Trini Fox #izanezberdin Taldeak
TXOSNAGUNEA

00:00 | Willis Drummond
Atxurra Band
Euskalgunea

00:00 | Roba Estesa
DJ BULL
XABIER OLASKOAGA PLAZA

00:00 | Disko Festa
Kalean Zehar

17:00 | Dj Bull
IZTIETA (Diputazio Plaza)

00:00 | Berbena + Karaokea
FORU PLAZA

22:30 | Tsunami Orkestra

24 |

ZUMARDIA

00:30 | OIHAN VEGA
02:30 | MADDALENAK ELECTRONIC FEST
TXOSNAGUNEA

20:30 | Akan, Ochi Di Farfalla, Siroka, Skasti, Raperos de Emaus & Titanium
Euskalgunea

23:30 | Nizuri Tazuneri, Autobus Magikoa
XABIER OLASKOAGA PLAZA

20:00 | Rockalean
23:00 | Mojinos Escozios
01:00 | Living Rock and Roll Festa
IZTIETA (Diputazio Plaza)

00:00 | Disko Festa
Zuzen Plaza

22:00 | Kalefesta: DJ NIKO + DJ IKER RODRIGUEZ

25 |

ZUMARDIA

22:30 | BANDAREN KONTZERTUA
XABIER OLASKOAGA PLAZA

19:00 | RUPER ORDORIKA