PROGRAMA

2022 abendua
al.ar.az.og.ol.lr.ig.
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
23
2023 urtarrila
al.ar.az.og.ol.lr.ig.
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

2023-01-06

12:30

Ongi etorri 2023 kontzertua

Koldo Mitxelena ikastetxeko patioa

EMKE Banda

2022-12-15

18:00

Txori urdinak. Espetxearen erretratu bat’ liburuaren irakurketa jarraia

Reina Aretoa

Sare

18:00

Nik·Eu’, egonaldi amaierako erakustaldia (Ixa)

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

18:30

La Batalla de Amaiur (Iñaki Sagredo)

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

19:00

Katapulta Tour Gipuzkoa ‘de esto también se sale’

Niessen Kulturgunea

Errenteriako Udala, Gipuzkoako Foru Aldundia

2022-12-16

17:00

Eguberriko apaingarriak egiteko tailerra

Orereta Ikastola (Esmalteria)

Orereta Ikastola

18:00

‘Batetik bestera`’ (Benetan Be)

Niessen Kulturgunea

Errenteriako Udala

18:00

Gabonetako bola hariduna

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

19:30

Noela, Eguberri anuntzio

Fatimako Amaren eliza

Andra Mari Abesbatza

20:00

Zaria Koru Eskolaren Gabon kontzertua

San Jose Obrero eliza

Zaria Koru Eskola

2022-12-17

Egun osoan zehar

Beraun: San Tomas

Beraun

Beraungo Auzo Elkartea

11:00

‘Urpekariak’

Lekuona Fabrika

Lanku

11:00

Ispiluak’ liburuaren aurkezpena

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

19:00

Casilda, el eco de otros pasos’

Reina Aretoa

La Ilusión elkartea

19:00

Gipuzkoan Gazte Tour: Huntza + Indabe

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala, Gipuzkoako Foru Aldundia

21:00

Yo he bailado, 6 urte festa: Dj Iker Rodriguez, Dj Mitx, Dj Niko

Niessen Kulturgunea

YHB

2022-12-18

Goizean

Agustinak: San Tomas

Agustinak

Agustinetako Auzo Elkartea

Goizean

Kaputxinoak: San Tomas

Kaputxinoak

Kaputxinoetako Auzo Elkartea

Egun osoan zehar

Iztieta: San Tomas

Iztieta

Iztietako Auzo Elkartea

18:30

´Marrazki bizidunen musika ametsa´

Niessen Kulturgunea

EMKE banda

2022-12-19

18:00

Alanbrezko Gabonetako zuhaitza

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

17:30etik aurrera

Herri Arte Eskolako musika eta dantza ikasleen emanaldiak

Niessen Kulturgunean eta HAEko aretoak

Herri Arte Eskola

2022-12-20

17:30etik aurrera

Herri Arte Eskolako musika eta dantza ikasleen emanaldiak

Niessen Kulturgunea eta HAEko aretoak

Herri Arte Eskola

2022-12-21

10:00

Bizarain ikastetxeko San Tomas Feria eta Olentzeroren kalejira

Pablo Sorozabal Plaza

Bizarain ikastetxea

Egun osoan zehar

San Tomas Neguko Solstizioa

Erdigunea

San Tomas Batzordea

2022-12-22

11:00

Olentzero sakutxoa

Lekuona Fabrika

Errenteriako udala

16:30

Ludoteka Familian

Agustinak, Beraun, Erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludotekak.

Errenteriako Udala

17:00

Familia jolasean: Gabonetako apaingarrien eskulanak

Reina Aretoa

Errenteriako Udala

18:00

´Lagunak´

Niessen Kulturgunea

Errenteriako Udala

20:00

Karnaba Otxotea eta Donostiako Orkestra Barrokoa

Agustinetako eliza

Karnaba Otxotea

2022-12-23

11:00

Fieltrozko Gabonetako Zuhaitza

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

12:00

Haurrentzako tailerra

Reina Aretoa

Lau Haitzetara Euskaldunon Topagunea

16:30

Gaztelekuak:eskulanak, txapelketak, jolasak.

Beraun eta Gabierrotako Gaztelekuak

Errenteriako Udala

16:30

Familia ludoteka kalean

Agustinak, Beraun, Gabierrotako Ludotekak

Errenteriako Udala

17:00

Olentzero eta Mari Domingiren Ongietorria

Madalena Basilikatik hasita

Lau Haizetara Euskaldunon Topagunea eta Herri Arte Eskola

18:30

Gutun-ematea eta Gaztainerre jaia

Herriko Plaza

Lau Haizetara Euskaldunon Topagunea eta Herri Arte Eskola

20:00

Doctor Deseo

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

2022-12-24

10:45

Koldo Mitxelena Ikastetxeko Olentzero eta Mari Domingiren kalejira

Markolatik Koldo Mitxelena ikastetxera

Koldo Mitxelena ikastetxea

11:00

Orereta Ikastolako Eguberri bezperako kalejira

Erdigunea

Orereta Ikastola

11:30

Beraungo Abesbatza Herrikoiaren emanaldia auzoko kaleetan

Beraun

Beraungo Abesbatza Herrikoia

17:00

Agustinak: Olentzero eta Mari Domingi

Agustinak

Agustinetako Auzo Elkartea

17:00

Gaztaño: Olentzero eta Mari Domingi

Gaztaño

Gaztañoko Auzo Elkartea

18:15

Ereintzako Olentzeroa

Erdigunea

Ereintza Elkartea

2022-12-26

10:00

Zirku Eskola (5-8 urte bitarteko haurrentzako)

Lekuona Fabrika

Errenteriako udala

10:30

Ludoteka Zerbitzua: taldeko jolasa, eskulanak…

Agustinak, Beraun, Erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludotekak

Errenteriako Udala

12:00

Zirku Eskola (9-12 urte bitarteko haurrentzako)

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

16:30

Gaztelekuak: eskulanak, txapelketak, jolasak…

Beraun eta Gabierrotako Gaztelekuak

Errenteriako Udala

16:30

Familia Ludoteka kalean

Erdigunea, Kaputxinoak eta Markola Ludotekak

Errenteriako Udala

2022-12-27

10:00

Zirku Eskola (5-8 urte bitarteko haurrentzat)

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

10:30

Ludoteka zerbitzua: taldeko jolasak, eskulanak…

Agustinak Beraun, erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludotekak

Errenteriako Udala

12:00

Zirku Eskola (9-12 urte bitarteko haurrentzat)

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

16:30

Ludoteka Familian

Agustinak Beraun, erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludotekak

Errenteriako Udala

Egun osoa

Gaztelekuak: eguneko irteera

Beraun, Gabierrota Gaztelekuak

Errenteriako Udala

2022-12-28

10:00

Zirku Eskola (5-8 bitarteko haurrentzako)

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

10:30

Ludoteka zerbitzua: taldeko jolasak, eskulanak…

Agustinak, Beraun, erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola ludotekak

Errenteriako Udala

12:00

Zirku Eskola (9-12 bitarteko haurrentzako)

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

16:30

Gaztelekua: eskulanak, txapelketak, jolasak

Beraun eta Gabierrotako Gaztelekuak

Errenteriako Udala

16:30

Familia ludoteka kalean

Agustinak, Beraun, Gabierrota Ludotekak

Errenteriako Udala

17:00

Bizitu zinema egokitua

Niessen Kulturgunea

Mindara eta Juneren Hegoak Elkarteak

20:00

Gabonetako kontzertu solidarioa

Fatima eliza

Landarbaso Abesbatza

2022-12-29

10:00

Zirkua Familian

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

10:30

Ludoteka zerbitzua: taldeko jolasak, eskulanak

Agustinak, Beraun, erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludoteka

Errenteriako Udala

12:00

Zirkua Familiak

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

12:30

Horra, horra. Eguberriko V. belaunaldi artekokontzertua

Galtzaraborda kiroldegia

Ereintza Elkartea

16:30

Ludoteka Familian

Agustinak, Beraun, erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludoteka

Errenteriako Udala

19:00

76. Gabon abesti sariketa probintziala

Galtzaraborda kiroldegia

Ereintza Elkartea

Egun osoa

Gaztelekuak: eguneko irteera

Beraun, Gabierrota Gaztelekuak

Errenteriako Udala

2022-12-30

10:30

Ludoteka zerbitzua: taldeko jolasak, eskolanak…

Agustinak, Beraun, erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludoteka

Errenteriako Udala

12:30

´Mikra´ (Berdinki Zirkus)

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

16:30

Gaztelekuak: eskulanak, txapelketak, jolasak

Beraun eta Gabierrotako Gaztelekuak

Errenteriako Udala

16:30

Familia Ludoteka kalean

Erdigunea, Kaputxinoak eta Markola Ludotekak

Errenteriako Udala

18:00

Urte bukaerako ikuskizuna: edo hizkuntzan eta euskaraz egindako abestiaren aurkezpena

Koldo Mitxelena patioa

Asociación de artistas de Nigeria

20:00

´Pagagnini’ (Yllana)

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

2022-12-31

18:15

Urte zaharreko koplak

Herriko kaleetan zehar

Ereintza Elkartea

2023-01-02

10:30

Ludoteka zerbitzua: taldeko jolasak, eskulanak…

Agustinak, Beraun, erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludotekak

Errenteriako Udala

16:00

Disney Show

Lekuona Fabrika

Eureka Dance

16:30

Gaztelekuak: eskulanak, txapelketak, jolasak

Beraun eta Gabierrotako Gaztelekuak

Errenteriako Udala

16:30

Familia Ludoteka kalean

Agustinak, Beraun, Gabierrota Ludotekak

Errenteriako Udala

19:00

Disney Show

Lekuona Fabrika

2023-01-03

10:30

Ludoteka Zerbitzua: taldeko jolasak, eskulanak…

Agustinak, Beraun, erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludotekak

Errenteriako Udala

16:00

Disney show

Lekuona Fabrika

Eureka Dance

16:30

Ludoteka Familian

Agustinak, Beraun, erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludotekak

Errenteriako Udala

19:00

Disney show

Lekuona Fabrika

Eureka Dance

Egun osoa

Gaztelekuak: eguneko irteera

Beraun, Gabierrota Gaztelekuak

Errenteriako Udala

2023-01-04

09:00

Dronak: diseinua, muntaketa eta praktika

Lekuona Fabrika

Errenteriako Udala

10:30

Ludoteka Zerbitzua: taldeko jolasak, eskulanak

Agustinak, Beraun, erdigunea, Gabierrota, Kaputxinoak, Markola Ludotekak

Errenteriako Udala

16:30

Familia Ludoteka kalean

Erdigunea, Kaputxinoak eta Markola Ludotekak

Errenteriako Udala

2023-01-05

17:30

Beraun: Errege kabalgata

Beraun

Beraungo Auzo Elkartea

18:00

Errege Kabalgata

erdiguneko kaleak

Egiluze IGEa, Elipsis, Jai Toki, Telleri IGEa

19:30

Erregeen harrera

Merkatuzar

Egiluze IGEa, Elipsis, Jai Toki, Telleri IGEa

2023-01-07

19:00

´Latas´(D´Click)

Niessen Kulturgunea

Errenteriako Udala