Jai Parekideak

EGITARAUA


ERROMERIA EGUNA

Herriko kaleak musikaz eta dantzaz blaituko dituzte.

Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea

  • 10:45-11:30

VIII. ERRENTERIAKO BOLO JOKO SARIA HANDIA

Foru plaza

Antolatzailea: Niessen Elkartea

  • 11:00

HISTORIA AURREKO JAURTIGAILU ETA ARKU TIROA. EUROPAKO XXIX. TXAPELKETA

Parte-hartzaileei harrera egingo zaie, izen-ematea eta taldeak eratuko dituzte.

Aitzbitarteko haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).

Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak.

  • 16:00

JAURTIGAILUKO TIRO TXAPELKETA

Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).

Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak

  • 20:00

HITZALDIA: Historiaurrea eta arkeologia esperimentalari buruzkoa eta ondoren gai horren inguruko ezagutzak bateratzeko saioa.

Jarraian ISAC jaurtiketa-proba egingo da.

Añabitarte baserria

Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak

  • 22:00

Kontzertua: LAGUMEN

Maria de Lezo kalea (tabernaren kanpoan)

Antolatzailea: Gailur taberna

  • 9:00 a 21:00

MADALENAK CUP 2019

Koldo Mitxelena plaza

Antolatzailea: Madalenak Cup taldea

  • 09:30

ARKU-TIRO TXAPELKETA

Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak)

Antolatzailea: Aizbitarteko Lagunak.

15:30: Emaitzak eman eta sariak banatuko dituzte.

  • 10:00-14:00

GERARDO ELCANOREN OROIMENEZ TALDEKAKO NAZIOARTEKO XVI. XAKE TORNEO LASTERRA (XXIX).

Koldo Mitxelena plaza

Antolatzailea: Kultur Sustapen Elkartea.

  • 19:30

Kontzertua: LANDARBASO ABESBATZA

Madalena Donearen Basilika

  • 12:00

Udako Oporren Madalenetako haurren txupinazoa

Herriko plaza

Antolatzailea: Gazteria azpisaila

  • 18:30

ERRENTERIA DANTZAN

Zumardia

Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea.

  • 20:00

“ONGI ETORRI MADALENAK 2019”.

Hainbat talde eta elkarteen partaidetzarekin, eta herriko personai gonbidatuekin.

Amaieran, TXUNPA TXUNPA BESTE IKUSPUNTU BATETIK koreografia eskainiko dute gonbidatuekin eta aurtengo madalenetako omenduekin batera.

Xabier Olaskoaga plaza

Antolatzailea: Jai Toki Kultur Elkartea.

  • 16:00-19:00

SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.

3 egun horietan elkarteak bere lanak erakutsiko ditu: tren maketak eta scalextric kotxeak haiek egindakoak. Aurten atal berezi bat egongo da: Emakume eta motorra.

Miniatura, salmenta eta truke azoka txiki ere izango da.

Reina Aretoa

Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 18:00

Irekiera ofiziala eta omenaldia

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 18:30

Udalak OHOREZKO OROIGARRIA emango die Madalenetan omenduko dituzten pertsonei.

Niessen Kulturgunea

  • 19:00

KUKAÑA

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 20:00

XIV.MADALEN AURREKO TXISTULARI KONTZERTUA

Artista gonbidatua: Niko Etxart

Zumardia

  • 21:00

Kontzertua: Sardeska

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 23:00

Kontzertua: Bad sound Bad Sound eta lagunak

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

Madalen bezpera

Haurren txupinazoa

  • 11:00-13:00

GALEPERRARI TIRO SAIOA.

09:00etatik 11:00etara entrenamenduak izango dira.

Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean

Antolatzailea: “San Huberto” Ehiza eta Arrantza Elkartea

  • 11:00-13:30

Rally Slot Haur txapelketa. Izen ematea dohainik.

Azoka txiki ere izango da.

Reina Aretoa

Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 12:00

Errenteriako Hiria VII. Ikurrina, liga KAE1 mutilak

San Pedron

Antolatzailea: Hibaika Arraun Elkartea.

  • 14:00

BAZKARI HERRIKOIA

Herriko plaza

Antolatzailea: Jai Batzordea

  • 15:30-18:30

Madalenetako Rallyslot XI. Txapelketa (adin guztiak).

Miniatura eta bildumen azoka txikia ere izango da.

Reina Aretoa

Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 16:00-18:00

GALEPERRARI TIRO SAIOA ekitaldiaren jarraipena.

Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean

Antolatzailea: “San Huberto” Ehiza eta Arrantza Elkartea

  • 17:00

BATUBURRUNBA

Zumarditik abiatuta elkarrekin joango gara txupinazo txikira.

  • 18:00

MILA KOLORETAKO TXUPINAZO TXIKIA

Koldo Mitxelena plaza

  • 18:00

DJ

Gernika plaza

  • 18:15

TXUPINAZORA IGOERA

Foru plaza

Antolatzailea: Jai Batzordea

  • 19:00

TXUPINAZOA jaien hasiera iragartzeko. Omenduak izango direnek botako dute.

Herriko plaza

Errenteriako Musika Kultur Elkarteak “El Centenario” ohiko pasodoblea joko du, eta modu horretan herriko jaiei hasiera emango zaie.

PANTAILA ERRALDOIA

Zumardia

HOLI FESTA

Gernika plaza

Era berean zuzenean txupinazoa ikusi ahal izango da honako helbidean:
herribizia.errenteria.eus

Jarraian,

Udaletxetik abiatuta, Errenteriako Musika Kultur Elkartea, Errenteriako udal txistulari taldea eta Errenteriako txistulariak ibiliko dira BURUHANDI ETA ERRALDOIEKIN batera

Herriko kaleetan zehar.

  • 20:00

Salbea, herriko Udalbatza bertan izango da.

Madalena Donearen Basilika

Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia

  • 20:00

Kontzertua: JOSEBA IRAZOKI

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 21:00

NEXKLAK

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:00

KALEFESTA: Kalefestaren lehenengo agurra niko dj eta iker kabe Djs-ekin, argi eta soinu showak gb eventos-en eskutik.

Zuzen tabernaren plaza

Antolatzailea: Zuzen taberna

  • 22:30

Kontzertua: IKER LAUROBA

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:45

Suzko zezenen entzierroa

Ibilbidea: M.ª Lezo, Xenpelar Kutxa, Xenpelar, Madalena, Herriko plaza

Antolatzailea: Erein elkartea

  • 23:00

Kontzertua: KASOMAI

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 23:00

GAUEKO DANBORRADA HANDIA

Alaberga auzotik irtengo da, Deiadar fanfarrea lagun duela.

Ibilbidea: Alaberga, Biteri kalea, Maria Lezo, Madalen kalea, Udaletxea, Zumardia, Biteri txikia, Biteri kalea eta Alaberga.

Gauerdian, 00:00etan, Udaletxearen aurrean, “El Centenario” ohiko pasodoblea joko dute.

Antolatzailea: Alabergako Arditurri Auzo Elkartea

  • 23:15

Kontzertua: ROCK KAM BROOM

Aker Taberna kanpoan

Antolatzaileak: Aker eta Landare tabernak

  • 00:00-04:30

DJ Bull

Madalena kalea

Antolatzailea: Sindikato taberna

  • 00:00

ALAIA JAI MUSIKA.

Iztieta.Diputazio Plaza

Antolatzailea: Alaia ATL

  • 00:00-04:30

YO HE BAILADO: 80s eta 90s remember eta Iker Rodriguez eta DJ Mitx dj-ak.

Xabier Olaskoaga plaza (Niessen).

Antolatzailea: Yo He Bailado eta Desira, Izadi. Xera tabernak.

  • 00:30

ZEZENSUZKOA danborradarekin batera.

Zumardia

  • 01:00

Kontzertua: SU TA GAR

Zumardia

  • 01:00

Kontzertua: DILUVI

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

Madalena eguna

Herri kirolak

  • 06:00

DIANA Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiarekin

  • 10:30

Parrokiako Batzarraren PROZESIOA, Udalbatzak lagunduta, Madalena Deunaren Basilikara joango dira, Udal Txistulari taldea, Errenteriako Musika Kultur Elkarteko Musika Banda eta Ereintza Dantza Taldea lagun dituztela. Santaren irudia herriko Elizaraino eramango dute.

Ondoren, MEZA NAGUSIA Herriko Parrokian izango da, Parrokiako Abesbatzak Garrintzi Abesbatza lagun duela.

Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia

  • 12:00

HERRI KIROLAK

• HARRIJASOTZAILEAK:
JOSEBA OSTOLAZA (ZESTOA)
MATEO COLOMA (DONOSTIA)
KARMELE GISASOLA ( MALLABIA)
UDANE OSTOLAZA (13 URTE, ORIO)

• AIZKOLARIAK:
IÑAKI AZURMENDI (ARRIARÁN)
XABIER ORBEGOZO “ARRIA V” (ERREZIL)
ERNESTO EZPELETA (EIBAR)
HODEI EZPELETA (MENDARO)

• IPARRALDEAREN JOKUAK:
CARLOS ARETXABALETA (VITORIA-GASTEIZ)

Zumardia

Antolatzailea: Bi Errota Gastronomia eta Kultur Elkartea

  • 12:00

BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK

Herriko kaleetan zehar

  • 12:00-18:00

MUNDUKO TALOAK

Panier-gunea

Antolatzaileak: Kulturaniztasun azpisaila + Oaingozhau kolektiboa

  • 12:30

Kontzertua: ERRENTERIAKO MUSIKA KULTUR ELKARTEAREN BANDAREN EMANALDIA.

Amaieran Zentenarioa Errenteriako Erraldoi eta buruhandien konpartsarekin

Foru plaza

  • 13:00

XXXII. MADALEN SARIAK banatuko dituzte.

Niessen Kulturgunea

  • 16:00-18:00

MUNDUKO JOLASAK HAURRENTZAT

Panier-gunea

Antolatzailea: Oiangozhau kolektiboa eta Kulturaniztasun Azpisaila

  • 16:00-17:00

SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.

17:00-19:30 Rally klasikoen II. txapelketa. Izen ematea 3 €.

Miniatura eta bildumen azoka txikiizango da.

Reina Aretoa

Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 16:30-19:30

OIARTZUN IBAIA XVI. ARRANTZA TXAPELKETA

Iztietako pasealekua

Antolatzailea: Batasuna Elkartea.

  • 17:00

INAUTERI DESFILEA

Ibilbidea: Biteri kaletik (Juli tabernatik) Zumardiraino

Antolatzailea: Eureka aisialdi taldea

  • 18:00

JOSE ANTONIO ZULOAGA XXV. MEMORIALAren binakako esku pilotako finalak, hainbat kategoriatan.

Sarrera doan

“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)

Antolatzaileak:S.D. Alkartasuna eta S.D.C. Ondarra

  • 18:00

DANBORREN JAIA.

HAUR DANBORRADAK: Gamon ikastetxea, Agustinak, Egiluze, Gabierrota, Koldo Mitxelena, Ige Telleri, Alaberga, Beraun eta Errenteriako dantzariak, eta Pasai, Gauerdi, Deiadar, Tximeletak, Txorongo, Lagunak, Jun Da Jo eta Incansables txarangak.

Alaberga Plazatik irtengo dira

  • 18:00-02:30

IINDIO ROCK kontzertuak hainbat lekutan
18:00: Gailur taberna ondoan APALATXE
19:00: Panier gunea INDIDXABAK
20:00: Lino gunea HOLY NUNS
21:00: Leku Zaharraren parean HOWDY

22:00: Foru plaza NOA VOLL DAMN & THE HELL DRINKERS

23:00: Gailur taberna ondoan AIALA &GLAMITY SOUND

00:00: Panier gunea LEIHOTIKAN

01:00: Lino gunea ZE ESATEK!

Antolatzailea: Indioak

  • 19:30

FLAMENKO JAIALDIA: Sevillako dantzak, rumbak, eta abar.

Xabier Olaskoaga plaza

Antolatzailea: Concha Rociera Kultur Elkartea

  • 19:30

ANIMAZIOA Incansables txarangarekin.

  • 19:30

UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.

Herriko plaza.

  • 20:00

KONTZERTUA: Half8

Zuzen tabernaren plaza

Antolatzailea: Zuzen taberna

  • 22:00

Kontzertua: LA BASU

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:00

Kontzertua: PIPPERMINT QUARTET

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 23:00

SU- ARTIFIZIALAK Pirotecnia Pablo-ren eskutik

Arramendiko mendi hegaletik jaurtiko dituzte, eta ikusteko lekurik onena Errioxa biribilguneko ingurua izango da.

  • 23:15

GAUEKO DANBORRADA.

Pasai txarangak girotuko du.

Udaletxeko Osoko Bilkuren Aretoan txapelak eta makilak emango dizkiete Madalenetan omenduak izango diren pertsonei.

Ondoren, Herriko plazan “El Centenarioa” joko dute.

Ibilbidea: Telleri Alde ikastetxea, Bittor Idiazabal, Juan de Olazabal, Ikutza Kortsarioa, Biteri, Xenpelar, Herriko plaza, Gamon Zumardia, Biteri txiki kalea, Biteri kalea, Martin Etxeberria, Bittor Idiazabal eta Telleri Alde ikastetxea.

Antolatzailea: Telleri-Aldeko Ikasle Ohien Elkartea.

  • Jarraian,

ZEZEN SUZKOA

Zumardia

  • 01:00

AUTODEFENTSA FEMINISTA KALEJIRA

Bukatzean, AKELARREA eta SORPRESA

Ibilbidea: Maria de Lezo,Tulle, Maria de Lezo, Koldo Mitxelena plaza, Alfonso XI, Pelotari, Zumardia, Lehendakari Agirre.

Antolatzailea: Kolpe Morea, Bilgune Feminista

  • 01:00

Kontzertua: Nerabe

Zumardia

  • 01:30

Kontzertua: ZE ESATEK!

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

Jubilatu eta kuadrilen eguna

Kuadrilen Eguna

  • 06:00

DIANA

Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.

  • 11:00

MEZA adineko jendearen omenez Herriko Parrokian

Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen parrokia

  • 12:00

BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK

Herriko kaleetan zehar

  • 12:30

OMENALDIA 50 urteko elkarbizitza ospatzen duten Errenteriako bikoteei.

Niessen Kulturgunea

  • 13:00

Kuadrilen eguneko txupinazoa: Lineren igoera

Lino gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 13:30

JOTAK

Lino gunea

Antolatzailea: Niessen elkartea etaOaingozhau kolektiboa

  • 14:00

KUADRILEN EGUNEKO HERRI BAZKARIA

Lino gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 17:00

PILOTA PARTIDA PROFESIONALAK

Lehenengo Partida:

Bigarren partida:

“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)

Antolatzailea: EPLE

  • 17:00

KUADRILEN EGUNEKO POTEOA

Herriko kaleetan zehar

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 18:00

ESKULAN TAILERRAK

Koldo Mitxelena plaza

  • 18:00

BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK

Herriko kaleetan zehar

  • 18:30

CONCHA ROCIERA

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 18:45

DANBORRADA

Ibilbidea: Koldo Mitxelena ikastetxea, kapitainenea kalea, C/ Medio, Santa Klara, Gabierrotako pasealekua, Sagrado corazon erresidentzia, Gabierrotako pasealekua, Santa Klara, C/ Medio, C/ Madalen, Herriko plaza, Foru plaza, C/ Xenpelar, Morrongilleta kalea, Koldo Mitxelena plaza, Morrongilleta, Biteri txiki, kapitainenea kalea, Koldo Mitxelena ikastetxea.

Deiadar txarangak girotuko du.

Antolatzailea: Koldokide Guraso Elkartea (Koldo Mitxelena Ikastetxea)

  • 19:00

DISNEY PERTSONAIEN SAIOA

Iztieta. Diputazio plaza

Antolatzailea: Eureka Gazte taldea

  • 19:00-21:00

DANTZA ERAKUSTALDIA eta SEKULAKO GIROA

TIK TARA orkestra latindarraren emanaldia

Zumardia

Antolatzailea: Danza-rin Dantza Taldea

  • 19:30

MAIALEN ETA XANTIKIN ARGAZKIA

Herriko Plazan.

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 20:00

ANTZERKIA EUSKARAZ: AMETSAK

Egilea: LUIS ELIZETXEA

Sarrerak Niessengo leihatilan salduko dira, ordu bat lehenago. Prezioa: 3 €. Ereintzako bazkideak dohainik sartuko dira.

Niessen Kulturgunea

Antolatzailea: Ereintza Antzerki Taldea

  • 20:00

40 ELKARTEEN ARTEKO BAKAILAOA PIL-PILEAN TXAPELKETA

Niessen Elkartea

Antolatzailea: Niessen Elkartea

  • 20:00

III. NAFARROAKO DEIA

Biteri kalea

Egun osoan ARTE NAVARRO tuteraren jotak taldeak herriko kaleetatik zehar.

Antolatzaileak: Niessen eta Beti Prest elkarteak

  • 20:00

Kontzertua: TOCAN2LAPOLLA

Aker Taberna kanpoan

Antolatzaileak: Aker eta Landare tabernak

  • 20:30

SABEL DANTZA

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 21:00

Kontzertua: INSERSHOW

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:30

Berbena TSUNAMI Orkestrarekin

Foru Plaza

  • 22:45

Suzko zezenaren entzierroa

Ibilbidea: M.ª Lezo, Xenpelar Kutxa, Xenpelar, Madalena, Herriko plaza

Antolatzailea: Erein elkartea

  • 23:00

Kontzertua: IRATZAR TALDEA

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 00:00

Kontzertua: OIHAN VEGA

Zumardia

  • 02:00

MADALENAK ELECTRONIC FEST 2019

Line up: J.Mancera, Iker Kabe eta Andre Santo

Zumardia

Santiago bezpera. Emakumeen Eguna

Pailazoak

  • 06:00

DIANA

Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.

  • 07:00

APAR FESTA

Herriko plaza

  • 07:00

GOSARI HERRIKOIA

Zumardia

  • 12:00

BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK

Herriko kaleetan zehar

  • 12:00

Madalenak 2019ko XII. HAUR KROSA herrian zehar erdialdeko kaleetan.

Kategoriak: benjaminak, alebinak eta infantilak

Izen-ematea: BatzokianIrteera: Koldo Mitxelena plazaAntolatzailea: EAJ-PNV

  • 12:00

UR JOLASAK

Foru plaza

  • 12:30

ARDO DASTAKETA

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 16:45

MINDARA Pilota Eskolaren pala partida erakustaldia (kirol egokitua), eta gurpil-aulkian eta zutik jokatuko dute.

  • 18:30

JOAKIN ETXEBERRIA XXVI. MEMORIALA: pala partidak hainbat kategoriatan. EPLE, Kirol Klubak antolatuta.

Sarrera doan

“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)

  • 17:00

MARIA MADALENAREN XXXIX. TOKA SARIA.

Iztieta. Diputazio plaza

Antolatzailea: Batasuna Elkartea

  • 18:00

PAILAZOAK: Kiki, Koko eta Moko pailazoen “Armonia, non zaude?” ikuskizuna

Koldo Mitxelena plaza

Antolatzailea: Orereta Ikastola

  • 18:00

Gazte mailako 54. DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA

Xabier Olaskoaga plaza

Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea

  • 18:00

BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK

Herriko kaleetan zehar

  • 18:30-21:30

GAZTE GUNEA:

JOLAS INTERAKTIBOAK

ERREALITATE BIRTUALA

DJ TAILERRA

GAZTE AHOLKULARITZA GUNEA: harreman osasuntsuak, kontsumoa…

Foru plaza

  • 18:30

IKUSKIZUNA: dantza erakustaldia eta parodia.

Niessen Kulturgunea

Antolatzaileak: Errenteriako hainbat emakume talde.

  • 18:00-19:00

YO FUI A EGB, LA GIRA

70,80 eta 90 hamarkadetan ikasi eta hazi zirenen oroitzapenetan oinarritutako ikuskizuna.

Gamon Zumardia

Antolatzailea: Jai Toki Kultur Elkarteko Furius taldea.

  • 19:00

UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.

Herriko plaza.

  • 19:30

ANIMAZIOA Amulleta Danbor Kofradiarekin

Irteera: Herriko plaza

  • 19:30

Helduen mailako GIPUZKOAKO LXX DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA

Xabier Olaskoaga plaza

Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea

  • 19:30-21:30

TALDE MUSIKALA

Fanderia: Errota taberna

Antolatzailea: Errota taberna

  • 20:00

BERTSO SAIOA

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 20:00-21:30

KALEJIRA herriko kaleetan.

Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak

  • 20:00

KONTZERTUA: Matxukambo

Zuzen tabernaren plaza

Antolatzailea: Zuzen taberna

  • 20:30

Kontzertua: NAU

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:00

KALEFESTA: Kalefestaren bigarren agurra niko dj eta iker kabe Djs-ekin, argi eta soinu showak gb eventos-en eskutik.

Zuzen tabernaren plaza

Antolatzailea: Zuzen taberna

  • 22:30

DANBORRADA

Ibilbidea: Juan de Olazabal, Biteri, Maria Lezo, Madalena, Herriko plaza, Erdiko kalea, Santa Klara kalea

00:00etan Udaletxearen aurrean

Antolatzailea: Landare Elkartea

  • 23:00

SU-ARTIFIZIALAK jaurtiko dituzte Zaragozana-ren eskutik.

Arramendiko mendi hegaletik, eta ikusteko lekurik onena Errioxa Biribilguneko ingurua izango da.

  • 00:00-01:00

KALEJIRA

Herriko kaleetan zehar

Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak

  • 00:00-04:30

YO HE BAILADO: 80s eta 90s remember eta Iker Rodriguez eta DJ Mitx dj-ak, Samantha Moon bokalista eta Tribalcoolrain perkusioa.

Xabier Olaskoaga plaza (Niessen).

Antolatzailea: Yo He Bailado eta Desira, Izadi. Xera tabernak.

  • 00:00

ALAIA JAI MUSIKA.

Iztieta.Diputazio Plaza

Antolatzailea: Alaia ATL

  • 00:00

JOXPA ERROMERIA

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 00:30

KONTZERTUA: SEGURIDAD SOCIAL

Zumardia

  • 00:30

Kontzertua: ROBA ESTESA

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 01:00-02:00

EUSKAL DANTZAK: fandango, arin-arin, mutxikoak, Tafallako jota, Txulalai, Baltsak ….. eta bukaeran Larrain Dantza eta “Madalenetako diana”.

Herriko Plaza

Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak

  • 02:30

DJ LINE

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

Santiago eguna

Erraldoien konpartsa

  • 06:00

DIANA

Lagunak txarangaren eskutik eta Amulletako Danborren Kofradiaren eskutik

  • 08:30-20:30

L.USO-TIRO SAIOA

Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean

Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea

  • 09:30-11:45

AIRE-KONPRIMATUKO KARABINAREKIN XXXIV. TIRO JAURTIKETA TXAPELKETA.

Haur, kadete eta gazte kategoriak

Koldo Mitxelena plaza

Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea

  • 10:30

MEZA NAGUSIA herriko Parrokian bertako abesbatzarekin

Ondoren, Parrokiako Batzarra Madalena Deunaren Basilikara joango da Udalbatzak lagunduta, eta Udal Txistulari Taldea, Errenteriako Musika Kultur Elkarteko Musika Banda eta Ereintza Dantza Taldea lagun dituztela. Santuaren irudia herriko Elizaraino eramango dute.

Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia

  • 12.00

ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSEN IRTEERA.

Parte-hartzaileak: Xanti eta Maialen eta konpartsa, dulzaineroak, txistulariak, eta hurrengo konpartsak: Pasaia, Legazpi, Zizurkil, Lazkao, Barañain (Nafarroa), Arai (Gazteiz), Pontika, Galtzaraborda.

IBILBIDEA: Koldo Mitxelena plaza, Mª de Lezo, Biteri, Alfontso XI, Donostia kalea, Irun kalea, Biteri, Koldo Mitxelena plaza.

Antolatzailea: Erein Elkartea

  • 12:00

MUXIKOAK

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa eta Beti prest

  • 12:30

TRIKITILARIAK ETA BERTSO SAIOA

Trikitilariak:Maider eta Ixiar

Bertsolariak: Aitor Mendiluze eta Jexus Mari Irazu

Foru plaza

Antolatzailea: Xenpelar Bertso Eskola

  • 13:00

GRAMOLA

Panier-gunea

Antolatzaileak: Pentsionisten kolektiboa + Oaingozhau kolektiboa

  • 17:00

ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSEN IRTEERA.

Ibilbidea: Koldo Mitxelena, Xenpelar, Biteri txiki, Santa Maria, Herriko plaza.

Antolatzailea: Erein elkartea

17:30

KALE ANTZERKIA, “ZOO ZOOM” MARKELIÑE

Koldo Mitxelena plaza

18:00

DANTZA JAIALDIA

Zumardia

Antolatzailea: Eureka Gazte talde.

Laguntzailea: Oliber Nestar Dantza eskola.

  • 18:00

Kontzertua: ERAUL

Panier -gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 18:30

Aker tabernaren terrazan kontzertua “SPREAD YOUR SWING ” taldearekin

Antolatzailea:Burusoilen Elkartea

  • 19:00

Kontzertua: ANARI

Xabier Olaskoaga Plaza

  • 19:00

XANTI ETA MAIALEN ERRALDOIEN AGURRA

Herriko Plaza
Ondoren

UREZKO ZEZENA

Herriko plaza

  • 19:00

Erretako txahalen XVi. DASTAKETA ERRALDOIA

Iztieta. Diputazio plaza

Antolatzailea: Euskaldarrak Elkartea.

  • 20:00

Kontzertua: ANDONI OLLOKIEGI

Panier -gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:30

Dantzaldia: ERRENTERIAKO MUSIKA KULTUR ELKARTEAREN BANDAREN EMANALDIA

Zumardia

Antolatzailea: Errenteriako Musika Kultur Elkartea

  • 00:00-01:00

ZEZENSUZKOA irtengo da. Ondoren, Errenteriako Musika Kultur Elkartearen Bandak “El CENTENARIO” ohiko pasodoblea joko du, eta jaiak amaituko dira.

25 ARGAZKI LEHIAKETA MADALENAK 2019

  • PARTE-HARTZAILEAK

    Argazkilaritza gustatzen zaion edozein pertsona.
    Parte-hartzaileak adinaren arabera 3 taldetan
    banatuko dira:
    1. 10 urte arteko parte-hartzaileak.
    2. 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak.
    3. 18 urtetik gorako parte-hartzaileak.

  • IZEN EMATEA

    Uztailaren 17an, 18an eta 19an, 18:00etatik 20:00etara, Kultur Sustapen Elkartearen lokalean (Zubiaurre kalea 8, behea, Etxeberrieta auzoa). Izena emateko fitxa betetzeak euro bat balioko du.

  • GAIA

    Errenteriako 2019ko MADALENAK.

  • MODALITATEA

    Argazki digitalak, koloretan eta/edo zuri-beltzean. Argazki panoramikoak ez dira onartuko.

  • ARGAZKIAK ENTREGATZEA

    Argazkiak uztailaren 29an eta 30an entregatu beharko dira, 18:00etatik 20:00etara, izen-ematea egin den lokalean bertan. Partaide bakoitzak hautatutako 3 argazki JPEG formatuan eraman beharko ditu edo
    fotomadalenak@gmail.com helbide elektronikora bidali, uztailaren 31ko 24:00ak arte.

  • EPAIMAHAIA

    Antolatzaileek epaimahaikidea izendatuko dute eta erabakia apelaezina izango da.

  • SARIAK

    • 10 urte arteko parte-hartzaileak:
    • 1. Saria: Patinete elektrikoa eta oroigarria
    • 2. Saria: Google Home eta oroigarria.
    • 3. Saria: MP3 Bozgorailu eta oroigarria.
    • 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak:
    • 1. Saria: Smartwatch eta oroigarria.
    • 2. Saria: Google Home eta oroigarria.
    • 3. Saria: MP3 Bozgorailu eta oroigarria.
    • Helduen maila:
    • 1. Saria: 200 € eta oroigarria.
    • 2. Saria: 150 € eta oroigarria.
    • 3. Saria: 100 € eta oroigarria.

    Parte-hartzaileek ezin izango dute sari bat baino
    gehiago irabazi.

  • OHARRAK

    Argazkiak argitaragabeak izan behar dira eta lehiaketaren gairi lotuko zaizkio.
    Errenteriako Argazkilari Elkarteak ahalmena izango du lehiaketako argazkiak erreproduzitzeko eta/edo erakusteko, komenigarritzat jotzen duenean, eta, betiere egilea zein den adierazita.
    Lehiaketan parte-hartzeak oinarri guztiak onartzea dakar.

  • ERAKUSKETA ETA SARI-BANAKETA

    Sari-banaketa Merkatuzar egingo dute urriaren 4an, 19:00etan.
    Argazkiak erakusgai jarriko dituzte urriaren 1etik 5ra arte.


Deskargatu Txupinazo Txikiko abestia!


IRRIA HARRO! AUDIOA
IRRIA HARRO! HITZAK