EGITARAUA
[tabs style=”default” title=”” id=”tabs-madalenak-2019″]
[tab title=”Lr.13″]
ERROMERIA EGUNA
Herriko kaleak musikaz eta dantzaz blaituko dituzte.
Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea
- 10:45-11:30
VIII. ERRENTERIAKO BOLO JOKO SARIA HANDIA
Foru plaza
Antolatzailea: Niessen Elkartea
- 11:00
HISTORIA AURREKO JAURTIGAILU ETA ARKU TIROA. EUROPAKO XXIX. TXAPELKETA
Parte-hartzaileei harrera egingo zaie, izen-ematea eta taldeak eratuko dituzte.
Aitzbitarteko haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).
Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak.
- 16:00
JAURTIGAILUKO TIRO TXAPELKETA
Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).
Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak
- 20:00
HITZALDIA: Historiaurrea eta arkeologia esperimentalari buruzkoa eta ondoren gai horren inguruko ezagutzak bateratzeko saioa.
Jarraian ISAC jaurtiketa-proba egingo da.
Añabitarte baserria
Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak
- 22:00
Kontzertua: LAGUMEN
Maria de Lezo kalea (tabernaren kanpoan)
Antolatzailea: Gailur taberna
[/tab][tab title=”Ig.14″]
- 9:00 a 21:00
MADALENAK CUP 2019
Koldo Mitxelena plaza
Antolatzailea: Madalenak Cup taldea
- 09:30
ARKU-TIRO TXAPELKETA
Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak)
Antolatzailea: Aizbitarteko Lagunak.
15:30: Emaitzak eman eta sariak banatuko dituzte.
- 10:00-14:00
GERARDO ELCANOREN OROIMENEZ TALDEKAKO NAZIOARTEKO XVI. XAKE TORNEO LASTERRA (XXIX).
Koldo Mitxelena plaza
Antolatzailea: Kultur Sustapen Elkartea.
- 19:30
Kontzertua: LANDARBASO ABESBATZA
Madalena Donearen Basilika
[/tab][tab title=”Os.19″]
- 12:00
Udako Oporren Madalenetako haurren txupinazoa
Herriko plaza
Antolatzailea: Gazteria azpisaila
- 18:30
ERRENTERIA DANTZAN
Zumardia
Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea.
- 20:00
“ONGI ETORRI MADALENAK 2019”.
Hainbat talde eta elkarteen partaidetzarekin, eta herriko personai gonbidatuekin.
Amaieran, TXUNPA TXUNPA BESTE IKUSPUNTU BATETIK koreografia eskainiko dute gonbidatuekin eta aurtengo madalenetako omenduekin batera.
Xabier Olaskoaga plaza
Antolatzailea: Jai Toki Kultur Elkartea.
[/tab][tab title=”Lr.20″]
- 16:00-19:00
SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.
3 egun horietan elkarteak bere lanak erakutsiko ditu: tren maketak eta scalextric kotxeak haiek egindakoak. Aurten atal berezi bat egongo da: Emakume eta motorra.
Miniatura, salmenta eta truke azoka txiki ere izango da.
Reina Aretoa
Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea
- 18:00
Irekiera ofiziala eta omenaldia
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 18:30
Udalak OHOREZKO OROIGARRIA emango die Madalenetan omenduko dituzten pertsonei.
Niessen Kulturgunea
- 19:00
KUKAÑA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 20:00
XIV.MADALEN AURREKO TXISTULARI KONTZERTUA
Artista gonbidatua: Niko Etxart
Zumardia
- 21:00
Kontzertua: Sardeska
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 23:00
Kontzertua: Bad sound Bad Sound eta lagunak
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
[/tab][tab title=”Ig.21″]
Madalen bezpera
- 11:00-13:00
GALEPERRARI TIRO SAIOA.
09:00etatik 11:00etara entrenamenduak izango dira.
Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean
Antolatzailea: “San Huberto” Ehiza eta Arrantza Elkartea
- 11:00-13:30
Rally Slot Haur txapelketa. Izen ematea dohainik.
Azoka txiki ere izango da.
Reina Aretoa
Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea
- 12:00
Errenteriako Hiria VII. Ikurrina, liga KAE1 mutilak
San Pedron
Antolatzailea: Hibaika Arraun Elkartea.
- 14:00
BAZKARI HERRIKOIA
Herriko plaza
Antolatzailea: Jai Batzordea
- 15:30-18:30
Madalenetako Rallyslot XI. Txapelketa (adin guztiak).
Miniatura eta bildumen azoka txikia ere izango da.
Reina Aretoa
Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea
- 16:00-18:00
GALEPERRARI TIRO SAIOA ekitaldiaren jarraipena.
Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean
Antolatzailea: “San Huberto” Ehiza eta Arrantza Elkartea
- 17:00
BATUBURRUNBA
Zumarditik abiatuta elkarrekin joango gara txupinazo txikira.
- 18:00
MILA KOLORETAKO TXUPINAZO TXIKIA
Koldo Mitxelena plaza
- 18:00
DJ
Gernika plaza
- 18:15
TXUPINAZORA IGOERA
Foru plaza
Antolatzailea: Jai Batzordea
- 19:00
TXUPINAZOA jaien hasiera iragartzeko. Omenduak izango direnek botako dute.
Herriko plaza
Errenteriako Musika Kultur Elkarteak “El Centenario” ohiko pasodoblea joko du, eta modu horretan herriko jaiei hasiera emango zaie.
PANTAILA ERRALDOIA
Zumardia
HOLI FESTA
Gernika plaza
Era berean zuzenean txupinazoa ikusi ahal izango da honako helbidean:
herribizia.errenteria.eus
Jarraian,
Udaletxetik abiatuta, Errenteriako Musika Kultur Elkartea, Errenteriako udal txistulari taldea eta Errenteriako txistulariak ibiliko dira BURUHANDI ETA ERRALDOIEKIN batera
Herriko kaleetan zehar.
- 20:00
Salbea, herriko Udalbatza bertan izango da.
Madalena Donearen Basilika
Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia
- 20:00
Kontzertua: JOSEBA IRAZOKI
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 21:00
NEXKLAK
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 22:00
KALEFESTA: Kalefestaren lehenengo agurra niko dj eta iker kabe Djs-ekin, argi eta soinu showak gb eventos-en eskutik.
Zuzen tabernaren plaza
Antolatzailea: Zuzen taberna
- 22:30
Kontzertua: IKER LAUROBA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 22:45
Suzko zezenen entzierroa
Ibilbidea: M.ª Lezo, Xenpelar Kutxa, Xenpelar, Madalena, Herriko plaza
Antolatzailea: Erein elkartea
- 23:00
Kontzertua: KASOMAI
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 23:00
GAUEKO DANBORRADA HANDIA
Alaberga auzotik irtengo da, Deiadar fanfarrea lagun duela.
Ibilbidea: Alaberga, Biteri kalea, Maria Lezo, Madalen kalea, Udaletxea, Zumardia, Biteri txikia, Biteri kalea eta Alaberga.
Gauerdian, 00:00etan, Udaletxearen aurrean, “El Centenario” ohiko pasodoblea joko dute.
Antolatzailea: Alabergako Arditurri Auzo Elkartea
- 23:15
Kontzertua: ROCK KAM BROOM
Aker Taberna kanpoan
Antolatzaileak: Aker eta Landare tabernak
- 00:00-04:30
DJ Bull
Madalena kalea
Antolatzailea: Sindikato taberna
- 00:00
ALAIA JAI MUSIKA.
Iztieta.Diputazio Plaza
Antolatzailea: Alaia ATL
- 00:00-04:30
YO HE BAILADO: 80s eta 90s remember eta Iker Rodriguez eta DJ Mitx dj-ak.
Xabier Olaskoaga plaza (Niessen).
Antolatzailea: Yo He Bailado eta Desira, Izadi. Xera tabernak.
- 00:30
ZEZENSUZKOA danborradarekin batera.
Zumardia
- 01:00
Kontzertua: SU TA GAR
Zumardia
- 01:00
Kontzertua: DILUVI
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
[/tab][tab title=”Al.22″]
Madalena eguna
- 06:00
DIANA Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiarekin
- 10:30
Parrokiako Batzarraren PROZESIOA, Udalbatzak lagunduta, Madalena Deunaren Basilikara joango dira, Udal Txistulari taldea, Errenteriako Musika Kultur Elkarteko Musika Banda eta Ereintza Dantza Taldea lagun dituztela. Santaren irudia herriko Elizaraino eramango dute.
Ondoren, MEZA NAGUSIA Herriko Parrokian izango da, Parrokiako Abesbatzak Garrintzi Abesbatza lagun duela.
Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia
- 12:00
HERRI KIROLAK
• HARRIJASOTZAILEAK:
JOSEBA OSTOLAZA (ZESTOA)
MATEO COLOMA (DONOSTIA)
KARMELE GISASOLA ( MALLABIA)
UDANE OSTOLAZA (13 URTE, ORIO)
• AIZKOLARIAK:
IÑAKI AZURMENDI (ARRIARÁN)
XABIER ORBEGOZO “ARRIA V” (ERREZIL)
ERNESTO EZPELETA (EIBAR)
HODEI EZPELETA (MENDARO)
• IPARRALDEAREN JOKUAK:
CARLOS ARETXABALETA (VITORIA-GASTEIZ)
Zumardia
Antolatzailea: Bi Errota Gastronomia eta Kultur Elkartea
- 12:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar
- 12:00-18:00
MUNDUKO TALOAK
Panier-gunea
Antolatzaileak: Kulturaniztasun azpisaila + Oaingozhau kolektiboa
- 12:30
Kontzertua: ERRENTERIAKO MUSIKA KULTUR ELKARTEAREN BANDAREN EMANALDIA.
Amaieran Zentenarioa Errenteriako Erraldoi eta buruhandien konpartsarekin
Foru plaza
- 13:00
XXXII. MADALEN SARIAK banatuko dituzte.
Niessen Kulturgunea
- 16:00-18:00
MUNDUKO JOLASAK HAURRENTZAT
Panier-gunea
Antolatzailea: Oiangozhau kolektiboa eta Kulturaniztasun Azpisaila
- 16:00-17:00
SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.
17:00-19:30 Rally klasikoen II. txapelketa. Izen ematea 3 €.
Miniatura eta bildumen azoka txikiizango da.
Reina Aretoa
Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea
- 16:30-19:30
OIARTZUN IBAIA XVI. ARRANTZA TXAPELKETA
Iztietako pasealekua
Antolatzailea: Batasuna Elkartea.
- 17:00
INAUTERI DESFILEA
Ibilbidea: Biteri kaletik (Juli tabernatik) Zumardiraino
Antolatzailea: Eureka aisialdi taldea
- 18:00
JOSE ANTONIO ZULOAGA XXV. MEMORIALAren binakako esku pilotako finalak, hainbat kategoriatan.
Sarrera doan
“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)
Antolatzaileak:S.D. Alkartasuna eta S.D.C. Ondarra
- 18:00
DANBORREN JAIA.
HAUR DANBORRADAK: Gamon ikastetxea, Agustinak, Egiluze, Gabierrota, Koldo Mitxelena, Ige Telleri, Alaberga, Beraun eta Errenteriako dantzariak, eta Pasai, Gauerdi, Deiadar, Tximeletak, Txorongo, Lagunak, Jun Da Jo eta Incansables txarangak.
Alaberga Plazatik irtengo dira
- 18:00-02:30
IINDIO ROCK kontzertuak hainbat lekutan
18:00: Gailur taberna ondoan APALATXE
19:00: Panier gunea INDIDXABAK
20:00: Lino gunea HOLY NUNS
21:00: Leku Zaharraren parean HOWDY
22:00: Foru plaza NOA VOLL DAMN & THE HELL DRINKERS
23:00: Gailur taberna ondoan AIALA &GLAMITY SOUND
00:00: Panier gunea LEIHOTIKAN
01:00: Lino gunea ZE ESATEK!
Antolatzailea: Indioak
- 19:30
FLAMENKO JAIALDIA: Sevillako dantzak, rumbak, eta abar.
Xabier Olaskoaga plaza
Antolatzailea: Concha Rociera Kultur Elkartea
- 19:30
ANIMAZIOA Incansables txarangarekin.
- 19:30
UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.
Herriko plaza.
- 20:00
KONTZERTUA: Half8
Zuzen tabernaren plaza
Antolatzailea: Zuzen taberna
- 22:00
Kontzertua: LA BASU
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 22:00
Kontzertua: PIPPERMINT QUARTET
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 23:00
SU- ARTIFIZIALAK Pirotecnia Pablo-ren eskutik
Arramendiko mendi hegaletik jaurtiko dituzte, eta ikusteko lekurik onena Errioxa biribilguneko ingurua izango da.
- 23:15
GAUEKO DANBORRADA.
Pasai txarangak girotuko du.
Udaletxeko Osoko Bilkuren Aretoan txapelak eta makilak emango dizkiete Madalenetan omenduak izango diren pertsonei.
Ondoren, Herriko plazan “El Centenarioa” joko dute.
Ibilbidea: Telleri Alde ikastetxea, Bittor Idiazabal, Juan de Olazabal, Ikutza Kortsarioa, Biteri, Xenpelar, Herriko plaza, Gamon Zumardia, Biteri txiki kalea, Biteri kalea, Martin Etxeberria, Bittor Idiazabal eta Telleri Alde ikastetxea.
Antolatzailea: Telleri-Aldeko Ikasle Ohien Elkartea.
- Jarraian,
ZEZEN SUZKOA
Zumardia
- 01:00
AUTODEFENTSA FEMINISTA KALEJIRA
Bukatzean, AKELARREA eta SORPRESA
Ibilbidea: Maria de Lezo,Tulle, Maria de Lezo, Koldo Mitxelena plaza, Alfonso XI, Pelotari, Zumardia, Lehendakari Agirre.
Antolatzailea: Kolpe Morea, Bilgune Feminista
- 01:00
Kontzertua: Nerabe
Zumardia
- 01:30
Kontzertua: ZE ESATEK!
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
[/tab][tab title=”As.23″]
Jubilatu eta kuadrilen eguna
- 06:00
DIANA
Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.
- 11:00
MEZA adineko jendearen omenez Herriko Parrokian
Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen parrokia
- 12:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar
- 12:30
OMENALDIA 50 urteko elkarbizitza ospatzen duten Errenteriako bikoteei.
Niessen Kulturgunea
- 13:00
Kuadrilen eguneko txupinazoa: Lineren igoera
Lino gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 13:30
JOTAK
Lino gunea
Antolatzailea: Niessen elkartea etaOaingozhau kolektiboa
- 14:00
KUADRILEN EGUNEKO HERRI BAZKARIA
Lino gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 17:00
PILOTA PARTIDA PROFESIONALAK
Lehenengo Partida:
Bigarren partida:
“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)
Antolatzailea: EPLE
- 17:00
KUADRILEN EGUNEKO POTEOA
Herriko kaleetan zehar
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 18:00
ESKULAN TAILERRAK
Koldo Mitxelena plaza
- 18:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar
- 18:30
CONCHA ROCIERA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 18:45
DANBORRADA
Ibilbidea: Koldo Mitxelena ikastetxea, kapitainenea kalea, C/ Medio, Santa Klara, Gabierrotako pasealekua, Sagrado corazon erresidentzia, Gabierrotako pasealekua, Santa Klara, C/ Medio, C/ Madalen, Herriko plaza, Foru plaza, C/ Xenpelar, Morrongilleta kalea, Koldo Mitxelena plaza, Morrongilleta, Biteri txiki, kapitainenea kalea, Koldo Mitxelena ikastetxea.
Deiadar txarangak girotuko du.
Antolatzailea: Koldokide Guraso Elkartea (Koldo Mitxelena Ikastetxea)
- 19:00
DISNEY PERTSONAIEN SAIOA
Iztieta. Diputazio plaza
Antolatzailea: Eureka Gazte taldea
- 19:00-21:00
DANTZA ERAKUSTALDIA eta SEKULAKO GIROA
TIK TARA orkestra latindarraren emanaldia
Zumardia
Antolatzailea: Danza-rin Dantza Taldea
- 19:30
MAIALEN ETA XANTIKIN ARGAZKIA
Herriko Plazan.
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 20:00
ANTZERKIA EUSKARAZ: AMETSAK
Egilea: LUIS ELIZETXEA
Sarrerak Niessengo leihatilan salduko dira, ordu bat lehenago. Prezioa: 3 €. Ereintzako bazkideak dohainik sartuko dira.
Niessen Kulturgunea
Antolatzailea: Ereintza Antzerki Taldea
- 20:00
40 ELKARTEEN ARTEKO BAKAILAOA PIL-PILEAN TXAPELKETA
Niessen Elkartea
Antolatzailea: Niessen Elkartea
- 20:00
III. NAFARROAKO DEIA
Biteri kalea
Egun osoan ARTE NAVARRO tuteraren jotak taldeak herriko kaleetatik zehar.
Antolatzaileak: Niessen eta Beti Prest elkarteak
- 20:00
Kontzertua: TOCAN2LAPOLLA
Aker Taberna kanpoan
Antolatzaileak: Aker eta Landare tabernak
- 20:30
SABEL DANTZA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 21:00
Kontzertua: INSERSHOW
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 22:30
Berbena TSUNAMI Orkestrarekin
Foru Plaza
- 22:45
Suzko zezenaren entzierroa
Ibilbidea: M.ª Lezo, Xenpelar Kutxa, Xenpelar, Madalena, Herriko plaza
Antolatzailea: Erein elkartea
- 23:00
Kontzertua: IRATZAR TALDEA
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 00:00
Kontzertua: OIHAN VEGA
Zumardia
- 02:00
MADALENAK ELECTRONIC FEST 2019
Line up: J.Mancera, Iker Kabe eta Andre Santo
Zumardia
[/tab][tab title=”Az.24″]
Santiago bezpera. Emakumeen Eguna
- 06:00
DIANA
Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.
- 07:00
APAR FESTA
Herriko plaza
- 07:00
GOSARI HERRIKOIA
Zumardia
- 12:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar
- 12:00
Madalenak 2019ko XII. HAUR KROSA herrian zehar erdialdeko kaleetan.
Kategoriak: benjaminak, alebinak eta infantilak
Izen-ematea: BatzokianIrteera: Koldo Mitxelena plazaAntolatzailea: EAJ-PNV
- 12:00
UR JOLASAK
Foru plaza
- 12:30
ARDO DASTAKETA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 16:45
MINDARA Pilota Eskolaren pala partida erakustaldia (kirol egokitua), eta gurpil-aulkian eta zutik jokatuko dute.
- 18:30
JOAKIN ETXEBERRIA XXVI. MEMORIALA: pala partidak hainbat kategoriatan. EPLE, Kirol Klubak antolatuta.
Sarrera doan
“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)
- 17:00
MARIA MADALENAREN XXXIX. TOKA SARIA.
Iztieta. Diputazio plaza
Antolatzailea: Batasuna Elkartea
- 18:00
PAILAZOAK: Kiki, Koko eta Moko pailazoen “Armonia, non zaude?” ikuskizuna
Koldo Mitxelena plaza
Antolatzailea: Orereta Ikastola
- 18:00
Gazte mailako 54. DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA
Xabier Olaskoaga plaza
Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea
- 18:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar
- 18:30-21:30
GAZTE GUNEA:
JOLAS INTERAKTIBOAK
ERREALITATE BIRTUALA
DJ TAILERRA
GAZTE AHOLKULARITZA GUNEA: harreman osasuntsuak, kontsumoa…
Foru plaza
- 18:30
IKUSKIZUNA: dantza erakustaldia eta parodia.
Niessen Kulturgunea
Antolatzaileak: Errenteriako hainbat emakume talde.
- 18:00-19:00
YO FUI A EGB, LA GIRA
70,80 eta 90 hamarkadetan ikasi eta hazi zirenen oroitzapenetan oinarritutako ikuskizuna.
Gamon Zumardia
Antolatzailea: Jai Toki Kultur Elkarteko Furius taldea.
- 19:00
UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.
Herriko plaza.
- 19:30
ANIMAZIOA Amulleta Danbor Kofradiarekin
Irteera: Herriko plaza
- 19:30
Helduen mailako GIPUZKOAKO LXX DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA
Xabier Olaskoaga plaza
Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea
- 19:30-21:30
TALDE MUSIKALA
Fanderia: Errota taberna
Antolatzailea: Errota taberna
- 20:00
BERTSO SAIOA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 20:00-21:30
KALEJIRA herriko kaleetan.
Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak
- 20:00
KONTZERTUA: Matxukambo
Zuzen tabernaren plaza
Antolatzailea: Zuzen taberna
- 20:30
Kontzertua: NAU
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 22:00
KALEFESTA: Kalefestaren bigarren agurra niko dj eta iker kabe Djs-ekin, argi eta soinu showak gb eventos-en eskutik.
Zuzen tabernaren plaza
Antolatzailea: Zuzen taberna
- 22:30
DANBORRADA
Ibilbidea: Juan de Olazabal, Biteri, Maria Lezo, Madalena, Herriko plaza, Erdiko kalea, Santa Klara kalea
00:00etan Udaletxearen aurrean
Antolatzailea: Landare Elkartea
- 23:00
SU-ARTIFIZIALAK jaurtiko dituzte Zaragozana-ren eskutik.
Arramendiko mendi hegaletik, eta ikusteko lekurik onena Errioxa Biribilguneko ingurua izango da.
- 00:00-01:00
KALEJIRA
Herriko kaleetan zehar
Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak
- 00:00-04:30
YO HE BAILADO: 80s eta 90s remember eta Iker Rodriguez eta DJ Mitx dj-ak, Samantha Moon bokalista eta Tribalcoolrain perkusioa.
Xabier Olaskoaga plaza (Niessen).
Antolatzailea: Yo He Bailado eta Desira, Izadi. Xera tabernak.
- 00:00
ALAIA JAI MUSIKA.
Iztieta.Diputazio Plaza
Antolatzailea: Alaia ATL
- 00:00
JOXPA ERROMERIA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 00:30
KONTZERTUA: SEGURIDAD SOCIAL
Zumardia
- 00:30
Kontzertua: ROBA ESTESA
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 01:00-02:00
EUSKAL DANTZAK: fandango, arin-arin, mutxikoak, Tafallako jota, Txulalai, Baltsak ….. eta bukaeran Larrain Dantza eta “Madalenetako diana”.
Herriko Plaza
Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak
- 02:30
DJ LINE
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
[/tab][tab title=”Og.25″]
Santiago eguna
- 06:00
DIANA
Lagunak txarangaren eskutik eta Amulletako Danborren Kofradiaren eskutik
- 08:30-20:30
L.USO-TIRO SAIOA
Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean
Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea
- 09:30-11:45
AIRE-KONPRIMATUKO KARABINAREKIN XXXIV. TIRO JAURTIKETA TXAPELKETA.
Haur, kadete eta gazte kategoriak
Koldo Mitxelena plaza
Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea
- 10:30
MEZA NAGUSIA herriko Parrokian bertako abesbatzarekin
Ondoren, Parrokiako Batzarra Madalena Deunaren Basilikara joango da Udalbatzak lagunduta, eta Udal Txistulari Taldea, Errenteriako Musika Kultur Elkarteko Musika Banda eta Ereintza Dantza Taldea lagun dituztela. Santuaren irudia herriko Elizaraino eramango dute.
Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia
- 12.00
ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSEN IRTEERA.
Parte-hartzaileak: Xanti eta Maialen eta konpartsa, dulzaineroak, txistulariak, eta hurrengo konpartsak: Pasaia, Legazpi, Zizurkil, Lazkao, Barañain (Nafarroa), Arai (Gazteiz), Pontika, Galtzaraborda.
IBILBIDEA: Koldo Mitxelena plaza, Mª de Lezo, Biteri, Alfontso XI, Donostia kalea, Irun kalea, Biteri, Koldo Mitxelena plaza.
Antolatzailea: Erein Elkartea
- 12:00
MUXIKOAK
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa eta Beti prest
- 12:30
TRIKITILARIAK ETA BERTSO SAIOA
Trikitilariak:Maider eta Ixiar
Bertsolariak: Aitor Mendiluze eta Jexus Mari Irazu
Foru plaza
Antolatzailea: Xenpelar Bertso Eskola
- 13:00
GRAMOLA
Panier-gunea
Antolatzaileak: Pentsionisten kolektiboa + Oaingozhau kolektiboa
- 17:00
ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSEN IRTEERA.
Ibilbidea: Koldo Mitxelena, Xenpelar, Biteri txiki, Santa Maria, Herriko plaza.
Antolatzailea: Erein elkartea
17:30
KALE ANTZERKIA, “ZOO ZOOM” MARKELIÑE
Koldo Mitxelena plaza
18:00
DANTZA JAIALDIA
Zumardia
Antolatzailea: Eureka Gazte talde.
Laguntzailea: Oliber Nestar Dantza eskola.
- 18:00
Kontzertua: ERAUL
Panier -gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 18:30
Aker tabernaren terrazan kontzertua “SPREAD YOUR SWING ” taldearekin
Antolatzailea:Burusoilen Elkartea
- 19:00
Kontzertua: ANARI
Xabier Olaskoaga Plaza
- 19:00
XANTI ETA MAIALEN ERRALDOIEN AGURRA
Herriko Plaza
Ondoren
UREZKO ZEZENA
Herriko plaza
- 19:00
Erretako txahalen XVi. DASTAKETA ERRALDOIA
Iztieta. Diputazio plaza
Antolatzailea: Euskaldarrak Elkartea.
- 20:00
Kontzertua: ANDONI OLLOKIEGI
Panier -gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa
- 22:30
Dantzaldia: ERRENTERIAKO MUSIKA KULTUR ELKARTEAREN BANDAREN EMANALDIA
Zumardia
Antolatzailea: Errenteriako Musika Kultur Elkartea
- 00:00-01:00
ZEZENSUZKOA irtengo da. Ondoren, Errenteriako Musika Kultur Elkartearen Bandak “El CENTENARIO” ohiko pasodoblea joko du, eta jaiak amaituko dira.
[/tab][tab title=”ARGAZKI LEHIAKETA”]
25 ARGAZKI LEHIAKETA MADALENAK 2019
-
PARTE-HARTZAILEAK
Argazkilaritza gustatzen zaion edozein pertsona.
Parte-hartzaileak adinaren arabera 3 taldetan
banatuko dira:
1. 10 urte arteko parte-hartzaileak.
2. 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak.
3. 18 urtetik gorako parte-hartzaileak. -
IZEN EMATEA
Uztailaren 17an, 18an eta 19an, 18:00etatik 20:00etara, Kultur Sustapen Elkartearen lokalean (Zubiaurre kalea 8, behea, Etxeberrieta auzoa). Izena emateko fitxa betetzeak euro bat balioko du.
-
GAIA
Errenteriako 2019ko MADALENAK.
-
MODALITATEA
Argazki digitalak, koloretan eta/edo zuri-beltzean. Argazki panoramikoak ez dira onartuko.
-
ARGAZKIAK ENTREGATZEA
Argazkiak uztailaren 29an eta 30an entregatu beharko dira, 18:00etatik 20:00etara, izen-ematea egin den lokalean bertan. Partaide bakoitzak hautatutako 3 argazki JPEG formatuan eraman beharko ditu edo
fotomadalenak@gmail.com helbide elektronikora bidali, uztailaren 31ko 24:00ak arte. -
EPAIMAHAIA
Antolatzaileek epaimahaikidea izendatuko dute eta erabakia apelaezina izango da.
-
SARIAK
- 10 urte arteko parte-hartzaileak:
- 1. Saria: Patinete elektrikoa eta oroigarria
- 2. Saria: Google Home eta oroigarria.
- 3. Saria: MP3 Bozgorailu eta oroigarria.
- 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak:
- 1. Saria: Smartwatch eta oroigarria.
- 2. Saria: Google Home eta oroigarria.
- 3. Saria: MP3 Bozgorailu eta oroigarria.
- Helduen maila:
- 1. Saria: 200 € eta oroigarria.
- 2. Saria: 150 € eta oroigarria.
- 3. Saria: 100 € eta oroigarria.
Parte-hartzaileek ezin izango dute sari bat baino
gehiago irabazi. -
OHARRAK
Argazkiak argitaragabeak izan behar dira eta lehiaketaren gairi lotuko zaizkio.
Errenteriako Argazkilari Elkarteak ahalmena izango du lehiaketako argazkiak erreproduzitzeko eta/edo erakusteko, komenigarritzat jotzen duenean, eta, betiere egilea zein den adierazita.
Lehiaketan parte-hartzeak oinarri guztiak onartzea dakar. -
ERAKUSKETA ETA SARI-BANAKETA
Sari-banaketa Merkatuzar egingo dute urriaren 4an, 19:00etan.
Argazkiak erakusgai jarriko dituzte urriaren 1etik 5ra arte.
[/tab]
[/tabs]