txupinazoa zuzenean!

Jai Parekideak

ERROMERIA EGUNA

  • Herriko kaleak musikaz eta dantzaz blaituko dituzte.
    Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea
  • 10:00-14:00
    BOLA JOKOKO “ORERETA SARI NAGUSIA” VII. TXAPELKETA
    Foru plaza
    Antolatzailea: Niessen Elkartea
  • 11:00
    HISTORIA AURREKO JAURTIGAILU ETA ARKU TIROA. EUROPAKO XXVIII. TXAPELKETA
    Parte-hartzaileei harrera egingo zaie, izen-ematea eta taldeak eratuko dituzte.
    Aitzbitarteko haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).
    Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak.
  • 16:00-19:00
    JAURTIGAILUKO TIRO TXAPELKETA
    Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).
    Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak
  • 20:00
    HITZALDIA: Historiaurrea eta arkeologia esperimentalari buruzkoa eta ondoren gai horren inguruko ezagutzak bateratzeko saioa.
    Jarraian ISAC jaurtiketa-proba egingo da.
    Añabitarte baserria
    Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak

  • ERRENTERIA DANTZAN
    Zumardian
    Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea.
  • 09:00 a 21:00
    MADALENAK CUP 2018
    Koldo Mitxelena plaza
    Antolatzailea: Madalenak Cup taldea
  • 09:30
    ARKU-TIRO TXAPELKETA
    Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak)
    Antolatzailea: Aizbitarteko Lagunak.
    15:30 Emaitzak eman eta sariak banatuko dituzte.
  • 10:00-14:00
    GERARDO ELCANOREN OROIMENEZ TALDEKAKO NAZIOARTEKO XV. XAKE TORNEO LASTERRA (XXVIII).
    Koldo Mitxelena plaza
    Antolatzailea: Kultur Sustapen Elkartea.
  • 19:30
    Kontzertua: LANDARBASO ABESBATZA
    Madalena Donearen Basilika

  • 20:00
    “ONGI ETORRI MADALENAK 2018”.
    Errenteria eta inguruetako talde eta elkarteen partaidetzarekin, eta herriko personai gonbidatuekin.
    Amaieran, TXUNPA TXUNPA BESTE IKUSPUNTU BATETIK koreografia eskainiko dute aurtengo gonbidatuekin eta aurtengo madalenetako omenduekin batera.
    Xabier Olaskoaga plaza
    Antolatzailea: Jai Toki Kultur Elkartea.

  • 18:30
    Udalak OHOREZKO OROIGARRIA emango die Madalenetan omenduko dituzten pertsonei.
    Niessen Kulturgunea
  • 20:00
    ELKARBIZITZARAKO HERRI ALIANTZAREN “ Egin zaidazu bisita” ABESTIAREN ESTRENALDIA
    XIII.MADALEN AURREKO TXISTULARI KONTZERTUA
    Zumardia


Niessen Kulturgunea

Madalen bezpera

Haurren txupinazoa

  • 11:00 – 13:30
    GALEPERRARI TIRO SAIOA.
    09:00etatik 11:00etara entrenamenduak izango dira.
    Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean
    Antolatzailea: “San Huberto” Ehiza eta Arrantza Elkartea
  • 11:30-13:30
    SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.
    Miniatura eta bildumen azoka txiki ere izango da. Erakusketa, salmenta eta truke.
    3 egun horietan elkarteak bere lanak erakutsiko ditu: tren maketak eta scalextric kotxeak haiek egindakoak.
    Reina Aretoa
    Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea
  • 12:00
    Batel estropada: 1. Sabino Etxabeguren Oroimenezko Batel txapelketa infantil eta kadete
    Iztietan
    Antolatzailea: Hibaika Arraun Elkartea.
  • 14:00
    BAZKARI HERRIKOIA
    Herriko plaza
    Antolatzailea: Jai Batzordea
  • 15:30-18:30
    Rally Slot Haur txapelketa. Izen ematea dohainik.
    Azoka txiki ere izango da.
    Reina Aretoa
    Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea
  • 16:00-18:00
    GALEPERRARI TIRO SAIOA ekitaldiaren jarraipena.
    Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean
    Antolatzailea: “San Huberto” Ehiza eta Arrantza Elkartea
  • 16:30
    BATUBURRUNBA
    Zumarditik abiatuta elkarrekin joango gara txupinazo txikira.
  • 17:00
    TXUPINAZORA IGOERA
    Lino-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosnagunea)
  • 17:30
    MILA KOLORETAKO TXUPINAZO TXIKIA
    Koldo Mitxelena plaza
  • 18:00
    DJ
    Gernika Plaza
  • 19:00
    TXUPINAZOA jaien hasiera iragartzeko. Omenduak izango direnek botako dute.
    Herriko plaza
    Errenteriako Musika Kultur Elkarteak “El Centenario” ohiko pasodoblea joko du, eta modu horretan herriko jaiei hasiera emango zaie.
  • PANTAILA ERRALDOIA
    Zumardia
  • HOLI FESTA
    Gernika plazaEra berean zuzenean txupinazoa ikusi ahal izango da honako helbidean:
    herribizia.errenteria.eus
  • Jarraian,
    Udaletxetik abiatuta, Errenteriako Musika Kultur Elkartea,
    Errenteriako udal txistulari taldea eta Errenteriako txistulariak ibiliko dira
    BURUHANDI ETA ERRALDOIEKIN batera
    Herriko kaleetan zehar.
  • 20:00
    Salbea, herriko Udalbatza bertan izango da.
    Madalena Donearen Basilika
    Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia
  • 20:00
    KLAKÉ IKUSKIZUNA
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosnagunea)
  • 21:00-04:30
    KALEFESTA: Kale festa NIKO dj eta IKER RODRIGUEZ Dj, opariak eta zuzenean saioak opari eta sorpresak.
    Zuzen tabernaren plaza
    Antolatzailea: Zuzen taberna
  • 23:00
    Kontzertua: OSKAR PORTUGUES eta HODEI GABINO
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)
  • 23:00
    Kontzertua: THE BOBBYS eta SARDEXKA
    Lino-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)
  • 23:00
    GAUEKO DANBORRADA HANDIA
    Alaberga auzotik irtengo da, Deiadar fanfarrea lagun duela.
    Ibilbidea: Alaberga, Biteri kalea, Maria Lezo, Madalen kalea, Udaletxea, Zumardia, Biteri txikia, Biteri kalea eta Alaberga.
    Gauerdian, 00:00etan, Udaletxearen aurrean, “El Centenario” ohiko pasodoblea joko dute.
    Antolatzailea: Alabergako Arditurri Auzo Elkartea
  • 00:00-04:30
    DJ Bull
    Madalena kalea
    Antolatzailea: Sindikato taberna
  • 00:00
    ALAIA JAI MUSIKA.
    Iztieta. Diputazio Plaza
    Antolatzailea: Alaia ATL
  • 00:30
    ZEZENSUZKOA danborradarekin batera.
    Zumardia
  • 01:00
    Kontzertua: DOCTOR DESEO
    Zumardia
  • 01:00
    Berbena: IRATZAR taldea
    Lino-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)

Madalena eguna

Herri kirolak

  • 06:00
    DIANA Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiarekin
  • 08:30-20:30
    XLIX.USO-TIRO SAIOA
    Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean
    Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea
  • 10:30
    Parrokiako Batzarraren PROZESIOA, Udalbatzak lagunduta,
    Madalena Deunaren Basilikara joango dira, Udal Txistulari taldea,
    Errenteriako Musika Kultur Elkarteko Musika Banda eta Ereintza Dantza Taldea lagun dituztela.
    Santaren irudia herriko Elizaraino eramango dute.
  • Ondoren, MEZA NAGUSIA Herriko Parrokian izango da, Parrokiako Abesbatzak Garrintzi Abesbatza lagun duela.
    Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia
  • 11:30-13:30
    Haur pertsonaien jaialdia Elipsis taldearekin.
    Diputación plaza.
    Antolatzailea: Gurekin A.E.
  • 12:00

    HERRI KIROLAK

    • HARRIJASOTZAILEAK:
      Joseba Ostolaza
      Imanol Illarramendi “Kortaberri”
      Xuban Illarramendi (7 urte)
      Udane Ostolaza (12 urte)
    • AIZKOLARIAK:
      Donato Larretxea
      Garikoitz Larretxea
      Ernesto Ezpeleta
      Hodei Ezpeleta
      Itsaso Onsalo
      Nerea Sorondo
    • Zumardian
      Antolatzailea: Bi Errota Gastronomia eta Kultur Elkartea
  • 12:00
    ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSEN IRTEERA.
    Parte-hartzaileak: Xanti eta Maialen eta konpartsa, dulzaineroak, txistulariak, eta hurrengo konpartsak: Colla Gegantera Maials (Catalunya). Lezo, Pasaia, Añorga, Artika (Nafarroa), Arai (Gazteiz), Pontika, Galtzaraborda.
    IBILBIDEA: Koldo Mitxelena plazatik irten eta erdiguneko kaleetatik ibiliko da.
    Antolatzailea: Erein Elkartea
  • 12:00-19:00
    MUNDUKO TALOAK
    Panier-gunea
    Antolatzaileak: Kulturaniztasun azpisaila + Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)
  • 12:30
    Kontzertua: ERRENTERIAKO MUSIKA KULTUR ELKARTEAREN BANDAREN EMANALDIA.
    Amaieran Zentenarioa Errenteriako Erraldoi eta buruhandien konpartsarekin
    Foru plaza
  • 13:00
    XXXI. MADALEN SARIAK banatuko dituzte.
    Niessen Kulturgunea
  • 15:30
    Errenteriako Hiria VI. Ikurrina, liga KAE1 mutilak
    Errenteriako Hiria VI. Ikurrina, liga ETE neskak
    San Pedron
    Antolatzailea: Hibaika Arraun Elkartea.
  • 16:30-20:00
    Madalenetako Rallyslot X. Txapelketa (adin guztiak).
    Miniatura eta bildumen azoka txikia ere izango da.
    Reina Aretoa
    Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea
  • 17:00
    INAUTERI DESFILEA
    Ibilbidea: Biteri kaletik (Juli tabernatik) Zumardiraino
    Antolatzailea: Eureka aisialdi taldea
  • 17:00
    HELDUENTZAKO BINGOA
    Koldo Mitxelena plaza.
    Antolatzailea: Euforia Kultur elkartea
  • 17:30 – 19:30
    MUNDUKO JOLASAK HAURRENTZAT
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Kulturaniztasun Azpisaila
  • 18:00
    JOSE ANTONIO ZULOAGA XXIV. MEMORIALAren binakako esku pilotako finalak, hainbat kategoriatan.
    Sarrera doan“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)
    Antolatzaileak: S.D. Alkartasuna eta S.D.C. Ondarra
  • 18:00
    DANBORREN JAIA.
    HAUR DANBORRADAK: Gamon ikastetxea, Agustinak, Egiluze, Gabierrota, Koldo Mitxelena, Ige Telleri,
    Alaberga, Beraun eta Errenteriako dantzariak, eta Pasai, Gauerdi, Deiadar, Tximeletak, Txorongo,
    Lagunak, Jun Da Jo eta Incansables txarangak.Alaberga Plazatik irtengo dira
  • 19:30
    FLAMENKO JAIALDIA: Sevillako dantzak, rumbak, eta abar.Xabier Olaskoaga plaza
    Antolatzailea: Concha Rociera Kultur Elkartea
  • 19:30
    ANIMAZIOA Incansables txarangarekin.
  • 19:30
    UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.
    Herriko plaza.
  • 20:00
    TRIBAL FUSION, SABEL DANTZA eta SAMBA
    Leyre Mendoza, Olgan eta Andreina.Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)
  • 20:30
    Kontzertua: BANBU FLAMENQUITO
    Aker taberna kanpoan
    Antolatzaileak: Landare Taberna eta Aker Taberna
  • 21:00-04:30
    KALEFESTA: Kale festa NIKO dj eta IKER RODRIGUEZ Dj, opariak eta zuzenean saioak opari eta sorpresak.
    Zuzen tabernaren plaza
    Antolatzailea: Zuzen taberna
  • 22:00
    FRIDA SESION: YOGURINHA & DJ2ttor
    Lino-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)
  • 22:00
    Kontzertua: D`CAPRICHO
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)
  • 22:30
    Kontzertua: LAGUMEN
    Maria de Lezo kalea (tabernaren kanpoan)
    Antolatzailea: Gailur taberna
  • 23:00
    SU-ARTIFIZIALAK Zaragozana Pirotecnia-ren eskutik.
    Arramendiko mendi hegaletik jaurtiko dituzte, eta ikusteko lekurik onena Errioxa biribilguneko ingurua izango da.
  • 23:15
    GAUEKO DANBORRADA
    Pasai txarangak girotuko du.
    Udaletxeko Osoko Bilkuren Aretoan txapelak eta makilak emango dizkiete Madalenetan omenduak izango diren pertsonei.
    Ondoren, Herriko plazan “El Centenarioa” joko dute.
    Ibilbidea: Telleri Alde ikastetxea, Bittor Idiazabal, Juan de Olazabal, Ikutza Kortsarioa, Biteri, Xenpelar, Herriko plaza, Gamon Zumardia, Biteri txiki kalea, Biteri kalea, Martin Etxeberria, Bittor Idiazabal eta Telleri Alde ikastetxea.
    Antolatzailea: Telleri-Aldeko Ikasle Ohien Elkartea.
    Jarraian, ZEZEN SUZKOA
    Zumardia
  • 00:00
    ALAIA JAI MUSIKA.
    Iztieta. Diputazio Plaza
    Antolatzailea: Alaia ATL
  • 00:30
    AUTODEFENTSA FEMINISTA KALEJIRA
    Ibilbidea: Maria de Lezo, Tulle, Maria de Lezo, Koldo Mitxelena plaza, Alfonso XI, Pelotari, Zumardia, Lehendakari Agirre.
    Antolatzailea: Kolpe Morea, Bilgune Feminista
  • 01:00
    Kontzertua: ANITA PARKER eta LA FURIA
    Lino-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)
  • 01:00
    Kontzertua: O`FUNKILLO
    Zumardia

Jubilatu eta kuadrilen eguna

Kuadrilen Eguna

  • 06:00
    DIANA
    Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.
  • 10:00
    KUADRILEN EGUNA
    Muntaia alaia
    Agirre Lehendakari plaza
    Antolatzailea: U23 Faktoria Kultur elkartea
  • 11:00
    MEZA adineko jendearen omenez Herriko Parrokian
    Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen parrokia
  • 12:00
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
    Herriko kaleetan zehar
  • 12:00
    “IRRIA HARRO” koreografi festa
    Panier-gunea
    Antolatzaileak: Oarsoirriak+ Oaingozhau
  • 12:30
    OMENALDIA 50 urteko elkarbizitza ospatzen duten Errenteriako bikoteei.
    Niessen Kulturgunea
  • 14:00
    Kuadrilen eguneko txupinazoa: Linoren igoera
    Agirre Lehendakari plaza
    Antolatzailea: U23 Faktoria Kultur elkartea
  • 14:00
    KUADRILEN EGUNEKO HERRI BAZKARIA
    Agirre lehendakari plazaAntolatzailea: U23 Faktoria Kultur elkartea
  • 16:00-17:00
    SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.
    17:00-19:30 Rally klasikoen txapelketa. Izen ematea 3€.
    Miniatura eta bildumen azoka txikiizango da.
    Reina Aretoa
    Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea
  • 17:00
    PILOTA PARTIDA PROFESIONALAK
    Lehenengo Partida:
    Bigarren partida:“Agustina Otaola Raketista Profesionala”
    udal pilotalekua (Fanderia)
    Antolatzailea: EPLE
  • 17:15
    KUADRILEN EGUNA DJ lehia potea.
    DJBull VS DJTxankleta
    Herriko kaleetan zehar
    Antolatzailea: U23 Faktoria Kultur elkartea
  • 18:00-20:00
    BUBBLE KIROL JOLASAK
    Koldo Mitxelena plaza
  • 18:00
    MARIA MADALENAREN XXXVIII. TOKA SARIA.
    Iztieta. Diputazio plaza
    Antolatzailea: Batasuna Elkartea
  • 18:00
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
    Herriko kaleetan zehar
  • 18:00
    LABURMETRAIAK, urteko uztak
    Txintxarri elkartea
    Antolatzailea: Txintxarri Elkartea
  • 18:45
    DANBORRADA
    Ibilbidea: Koldo Mitxelena ikastetxea, kapitainenea kalea, Santa Klara, Gabierrotako pasealekua, Sagrado corazon erresidentzia, Gabierrotako pasealekua, Santa Klara, Herriko plaza, Foru plaza, Morrongilleta kalea, Koldo Mitxelena plaza, Biteri txiki, kapitainenea kalea, Koldo Mitxelena ikastetxea.
    Deiadar txarangak girotuko du.
    Antolatzailea: Koldokide Guraso Elkartea (Koldo Mitxelena Ikastetxea)
  • 19:00
    DISNEY PERTSONAIEN SAIOA
    Iztieta. Diputazio plaza
    Antolatzailea: Eureka Gazte taldea
  • 19:00-21:00
    DANTZA ERAKUSTALDIA eta SEKULAKO GIROATIK TARA orkestra latindarraren emanaldia
    Zumardia
    Antolatzailea: Danza-rin Dantza Taldea
  • 19:00
    NAZIOARTEKO FOLKLORE JAIALDIA, TRIM THE VELVET Irlandako taldearekin.
    Xabier Olaskoaga Plaza
  • 19:30
    MADDALEN ETA XANTIKIN ARGAZKIA
    Herriko Plazan.
    Antolatzailea: U23 Oreretako kuadrilen eguna
  • 20:00
    ANTZERKIA EUSKARAZ: ALTXORRA
    Egilea: HAINBAT EGILE
    Sarrerak Niessengo leihatilan salduko dira, ordu bat lehenago. Prezioa: 3 €.
    Ereintzako bazkideak dohainik sartuko dira.
    Niessen Kulturgunea
    Antolatzailea: Ereintza Antzerki Taldea
  • 20:00
    39 ELKARTEEN ARTEKO BAKAILAOA PIL-PILEAN TXAPELKETA
    Niessen Elkartea
    Antolatzailea: Niessen Elkartea
  • 20:00
    Nafarroako deiaBiteri kalea
    Antolatzaileak: Niessen eta Beti Prest elkarteak
  • 20:30
    Kontzertua: TOCAN2LAPOLLA
    Aker Taberna kanpoan
    Antolatzaileak: Aker eta Landare tabernak
  • 22:00
    BERBENA GABEZI TALDEAREKIN
    Lino-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)
  • 22:00
    Kontzertua: JON FIGUEROA
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)
  • 22:00-04:00
    BERBENA eta DJ.
    Iztieta. Diputazio plaza
    Antolatzailea: Euforia Kultur elkartea
  • 20:30-01:30
    Berbena TSUNAMI Orkestrarekin
    Foru Plaza
  • 23:45
    Suzko zezenaren entzierroa
    Ibilbidea: M.ª Lezo, Xenpelar Kutxa, Xenpelar, Foru plaza, Madalena, Herriko plaza
    Antolatzailea: Erein elkartea
  • 00:00
    Kontzertua: OIHAN VEGA
    Zumardia
  • 02:00
    MADALENAK ELECTRONIC FEST 2018
    Line up: Iker Kabe, Andre Santo eta J.Mancera
    Zumardia

Emakumeen Eguna

Pailazoak

  • 06:00
    DIANA Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.
  • 07:00
    APAR FESTA
    Herriko plaza
  • 07:30
    GOSARI HERRIKOIA
    Zumardia
  • 12:00
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
    Herriko kaleetan zehar
  • 12:00
    BOXEO ERAKUSTALDIA
    Xabier Olaskoaga Plaza
    Antolatzailea: Team Latigo Boxing Club
  • 12:00
    Madalenak 2018ko XI. HAUR KROSA herrian zehar erdialdeko kaleetan.
    Kategoriak: benjaminak, alebinak eta infantilak
    Izen-ematea: Batzokian
    Irteera: Koldo Mitxelena plaza
    Antolatzailea: EAJ-PNV
  • 12:00
    UR JOLASAK
    Foru plaza
  • 12:30
    ARDO DASTAKETA
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea)
  • 16:45
    MINDARA Pilota Eskolaren pala partida erakustaldia (kirol egokitua), eta gurpil-aulkian eta zutiz jokatuko dute.
    18:30
    JOAKIN ETXEBERRIA XXV. MEMORIALA: pala partidak hainbat kategoriatan. Erein elkarteak antolatuta.
    Sarrera doan
    “Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)
  • 17:30
    PAILAZOAK: Kiki, Koko eta Moko pailazoen IRRIPARRA BARRA-BARRA ikuskizuna
    Koldo Mitxelena plaza
    Antolatzailea: Orereta Ikastola
  • 18:00-21:00
    GAZTE GUNEA:
    GAZTE AHOLKULARITZA GUNEA: harreman osasuntsuak, kontsumoa…
    18:30 PARKOUR
    19:30 GAZTE ZUMBA BLAI!
    Foru plaza
  • 18:00
    Antzerkia ZORUK taldearekin
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea)
  • 18:30
    KUSKIZUNA: dantza erakustaldia eta parodia.
    Niessen Kulturgunea
    Antolatzaileak: Errenteriako hainbat emakume talde.
  • 18:00
    Gazte mailako 53. DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA
    Xabier Olaskoaga plaza
    Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea
  • 18:00
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
    Herriko kaleetan zehar
  • 18:30
    MARSEL MAGOAREN IKUSKIZUNA
    Txintxarri elkartea
    Antolatzailea: Txintxarri Elkartea
  • 19:00
    UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.
    Herriko plaza.
  • 19:00
    ANIMAZIOA Amulleta Danbor Kofradiarekin
    Irteera: Herriko plaza
  • 19:30
    Helduen mailako GIPUZKOAKO LXIX DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA
    Xabier Olaskoaga plaza
    Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea
  • 20:00
    CONCHA ROCIERA
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea)
  • 20:00-21:00
    KALEJIRA herriko kaleetan.
    Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak
  • 22:00
    BERTSO SAIO MUSIKATUA
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea)
  • 22:00
    Kontzertua: ON, NAU, RZIKLE eta ASKI DA
    Lino-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea)
  • 22:30
    DANBORRADA
    Ibilbidea: Juan de Olazabal, Biteri, Maria Lezo, Madalena, Herriko plaza, Erdiko kalea, Santa Klara kalea
    00:00etan Udaletxearen aurrean
    Antolatzailea: Landare Elkartea
  • 23:00
    SU-ARTIFIZIALAK jaurtiko dituzte Zaragozana-ren eskutik.
    Arramendiko mendi hegaletik, eta ikusteko lekurik onena Errioxa Biribilguneko ingurua izango da.
  • 00:00
    ZEZEN SUZKOA
    Zumardia
  • 00:00-01:00
    KALEJIRA Herriko kaleetan zehar
    Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak
  • 00:30
    KONTZERTUA: HESIAN
    Zumardia
  • 01:00-02:00
    EUSKAL DANTZAK: fandango, arin-arin, mutxikoak, zazpi-jauzi, Tafallako jota, Txulalai, Baltsak eta bukaeran Larrain Dantza
    Herriko Plaza
    Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak


Erraldoien konpartsa

  • 06:00
    DIANA Lagunak txarangaren eskutik eta Amulletako Danborren Kofradiaren eskutik
  • 09:30-11:30
    AIRE-KONPRIMATUKO KARABINAREKIN XXXIV. TIRO JAURTIKETA TXAPELKETA.
    Haur, kadete eta gazte kategoriak
    Koldo Mitxelena plaza
    Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea
  • 10:30
    MEZA NAGUSIA herriko Parrokian bertako abesbatzarekin
    Ondoren, Parrokiako Batzarra Madalena Deunaren Basilikara joango da Udalbatzak lagunduta, eta Udal Txistulari Taldea, Errenteriako Musika Kultur Elkarteko Musika Banda eta Ereintza Dantza Taldea lagun dituztela. Santuaren irudia herriko Elizaraino eramango dute.
    Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia
  • 11:00-14:00
    HAUR YINKANA HANDIA
    Koldo Mitxelena plaza
    Antolatzailea: Euforia Kultur elkartea
  • 12:00
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
    Herriko kaleetan zehar
  • 12:00
    MUXIKOAK
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea)
  • 12:30
    TRIKITILARIAK ETA BERTSO SAIOA
    Trikitilariak: Maider eta Ixiar
    Bertsolariak: MIREN AMURIZA ETA JON MAIA
    Foru plaza
    Antolatzailea: Xenpelar Bertso Eskola
  • 15:15
    KUKAÑA
    Panier-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea)
  • 16:00-19:00
    OIARTZUN IBAIA XV. ARRANTZA TXAPELKETA
    Iztietako pasealekua
    Antolatzailea: Batasuna Elkartea.
  • 17:30
    DANTZA JAIALDIA
    Zumardia
    Antolatzailea: Eureka Gazte talde.
    Laguntzailea: Oliber Nestar Dantza eskola.
  • 17:30
    KALE ANTZERKIA, “BABO ROYAL”- GANSO & CIA
    Koldo Mitxelena plaza
  • 18:00
    GRAMOLA
    Panier-gunea
    Antolatzaileak: Pentsionisten kolektiboa + Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea)
  • 18:00
    “FURIUS, BENETAKO GAILETAK” inauteri desfilea.
    Ibilbidea: Biteri kalea, Xenpelar, Foru plaza, Madalena, Herriko Enparantza, Gamon Zumardia ,Biteri txiki, Biteri, Alfonso XI
    Antolatzailea: Jai Toki Kultur Elkarteko Furius taldea.
  • 18:00-20:30
    Biteri tabernaren terrazan kontzertua “Bambu Flamenquinto” taldearekin
    Antolatzailea:Burusoilen Elkartea
  • 18:00
    BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
    Herriko kaleetan zehar
  • 19:00
    Kontzertua: MAIDER ZABALEGI
    Xabier Olaskoaga Plaza
  • 19:00
    XANTI ETA MAIALEN ERRALDOIEN AGURRA
    Herriko Plaza
  • Ondoren UREZKO ZEZENA
    Herriko plazan.
  • 19:00
    Erretako txahalen XV. DASTAKETA ERRALDOIA
    Gamon zumardian.
    Antolatzailea: Euskaldarrak Elkartea.
  • 19:00
    ECOS DE EXTREMADURA ABESBATZA ETA DANTZA TALDEAREN EMANALDIA
    Iztieta. Diputazio plaza
    Antolatzailea: Errenteriako Monfragüe Extremadurar Kultur Zentroa
  • 20:00
    Kontzertua: ANDONI OLLOKIEGI
    Lino-gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea)
  • 22:00
    JAI BUKAERAKO AFARIA
    Panier -gunea
    Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea)
  • 20:30
    ANIMAZIOA Sambatuak taldearen eskutik
    Irteera Biteri tabernatik
  • 22:30
    Dantzaldia: ERRENTERIAKO MUSIKA KULTUR ELKARTEAREN BANDAREN EMANALDIA
    Zumardia
    Antolatzailea: Errenteriako Musika Kultur Elkartea
  • 00:00-01:00
    ZEZENSUZKOA irtengo da. Ondoren, Errenteriako Musika Kultur Elkartearen Bandak “El CENTENARIO” ohiko pasodoblea joko du, eta jaiak amaituko dira.


XVII. ARGAZKI ERAKUSKETA

Uztailaren 14tik 30era Errenteriako argazki erakusketa egingo da Xenpelar Etxean (Madalen kalea 32). Ordutegia: astelehenetik igandera 17:00etatik 20:00etara.
Irikiera: Uztailaren 14an 18:00etan albumaren aurkezpena eta ipuin kontaketa.

  • XIX ARGAZKI LEHIAKETA MADALENAK 2018

    PARTE-HARTZAILEAK

    Argazkilaritza gustatzen zaion edozein pertsona.
    Parte-hartzaileak adinaren arabera 3 taldetan
    banatuko dira:
    1. 10 urte arteko parte-hartzaileak.
    2. 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak.
    3. 18 urtetik gorako parte-hartzaileak.

  • IZEN EMATEA

    Uztailaren 16ean, 17an eta 18an, 18:00etatik 20:00etara, Kultur Sustapen Elkartearen lokalean (Zubiaurre kalea 8, behea, Etxeberrieta auzoa). Izena emateko fitxa betetzeak euro bat balioko du.

  • GAIA

    Errenteriako 2018ko MADALENAK.

  • MODALITATEA

    Argazki digitalak, koloretan eta/edo zuri-beltzean. Argazki panoramikoak ez dira onartuko.

  • ARGAZKIAK ENTREGATZEA

    Argazkiak uztailaren 26an eta 27an entregatu beharko dira, 18:00etatik 20:00etara, izen-ematea egin den lokalean bertan. Partaide bakoitzak hautatutako 3 argazki JPEG formatuan eraman beharko ditu edo afc.fotografia@gmail.com helbide elektronikora bidali, uztailaren 31ko 24:00ak arte.

  • EPAIMAHAIA

    Antolatzaileek epaimahaikidea izendatuko dute eta erabakia apelaezina izango da.

  • SARIAK

    • 10 urte arteko parte-hartzaileak:
    • 1. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • 2. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • 3. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak:
    • 1. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • 2. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • 3. Saria: Oparia eta oroigarria.
    • Helduen maila:
    • 1. Saria: 200 € eta oroigarria.
    • 2. Saria: 150 € eta oroigarria.
    • 3. Saria: 100 € eta oroigarria.
  • Partehartzaileek ezin izango dute sari bat baino gehiago irabazi.
  • OHARRAK

    Argazkiak argitaragabeak izan behar dira eta lehiaketaren gairi lotuko zaizkio.
    Errenteriako Argazkilari Elkarteak ahalmena izango du lehiaketako argazkiak erreproduzitzeko eta/edo erakusteko, komenigarritzat jotzen duenean, eta, betiere egilea zein den adierazita.
    Lehiaketan parte-hartzeak oinarri guztiak onartzea dakar.

  • ERAKUSKETA ETA SARI-BANAKETA

    Sari-banaketa Xenpelar etxean egingo dute irailaren 7an, 19:00etan.
    Argazkiak erakusgai jarriko dituzte irailaren 3tik 15ra arte.

Deskargatu Txupinazo Txikiko abesti berria!


IRRIA HARRO! AUDIOA
IRRIA HARRO! HITZAK