[tabs style=”default” title=”” id=”madalenak-2018″]
[tab title=”Lr.14″]
ERROMERIA EGUNA
- Herriko kaleak musikaz eta dantzaz blaituko dituzte.
Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea - 10:00-14:00
BOLA JOKOKO “ORERETA SARI NAGUSIA” VII. TXAPELKETA
Foru plaza
Antolatzailea: Niessen Elkartea - 11:00
HISTORIA AURREKO JAURTIGAILU ETA ARKU TIROA. EUROPAKO XXVIII. TXAPELKETA
Parte-hartzaileei harrera egingo zaie, izen-ematea eta taldeak eratuko dituzte.
Aitzbitarteko haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).
Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak. - 16:00-19:00
JAURTIGAILUKO TIRO TXAPELKETA
Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).
Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak - 20:00
HITZALDIA: Historiaurrea eta arkeologia esperimentalari buruzkoa eta ondoren gai horren inguruko ezagutzak bateratzeko saioa.
Jarraian ISAC jaurtiketa-proba egingo da.
Añabitarte baserria
Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak
[/tab]
[tab title=”Ig.15″]
- ERRENTERIA DANTZAN
Zumardian
Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea. - 09:00 a 21:00
MADALENAK CUP 2018
Koldo Mitxelena plaza
Antolatzailea: Madalenak Cup taldea - 09:30
ARKU-TIRO TXAPELKETA
Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak)
Antolatzailea: Aizbitarteko Lagunak.
15:30 Emaitzak eman eta sariak banatuko dituzte. - 10:00-14:00
GERARDO ELCANOREN OROIMENEZ TALDEKAKO NAZIOARTEKO XV. XAKE TORNEO LASTERRA (XXVIII).
Koldo Mitxelena plaza
Antolatzailea: Kultur Sustapen Elkartea. - 19:30
Kontzertua: LANDARBASO ABESBATZA
Madalena Donearen Basilika
[/tab]
[tab title=”Og.19″]
- 20:00
“ONGI ETORRI MADALENAK 2018”.
Errenteria eta inguruetako talde eta elkarteen partaidetzarekin, eta herriko personai gonbidatuekin.
Amaieran, TXUNPA TXUNPA BESTE IKUSPUNTU BATETIK koreografia eskainiko dute aurtengo gonbidatuekin eta aurtengo madalenetako omenduekin batera.
Xabier Olaskoaga plaza
Antolatzailea: Jai Toki Kultur Elkartea.
[/tab]
[tab title=”Os.20″]
- 18:30
Udalak OHOREZKO OROIGARRIA emango die Madalenetan omenduko dituzten pertsonei.
Niessen Kulturgunea - 20:00
ELKARBIZITZARAKO HERRI ALIANTZAREN “ Egin zaidazu bisita” ABESTIAREN ESTRENALDIA
XIII.MADALEN AURREKO TXISTULARI KONTZERTUA
Zumardia
[/tab]
[tab title=”Lr.21″]
Niessen Kulturgunea
Madalen bezpera
- 11:00 – 13:30
GALEPERRARI TIRO SAIOA.
09:00etatik 11:00etara entrenamenduak izango dira.
Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean
Antolatzailea: “San Huberto” Ehiza eta Arrantza Elkartea - 11:30-13:30
SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.
Miniatura eta bildumen azoka txiki ere izango da. Erakusketa, salmenta eta truke.
3 egun horietan elkarteak bere lanak erakutsiko ditu: tren maketak eta scalextric kotxeak haiek egindakoak.
Reina Aretoa
Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea - 12:00
Batel estropada: 1. Sabino Etxabeguren Oroimenezko Batel txapelketa infantil eta kadete
Iztietan
Antolatzailea: Hibaika Arraun Elkartea. - 14:00
BAZKARI HERRIKOIA
Herriko plaza
Antolatzailea: Jai Batzordea - 15:30-18:30
Rally Slot Haur txapelketa. Izen ematea dohainik.
Azoka txiki ere izango da.
Reina Aretoa
Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea - 16:00-18:00
GALEPERRARI TIRO SAIOA ekitaldiaren jarraipena.
Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean
Antolatzailea: “San Huberto” Ehiza eta Arrantza Elkartea - 16:30
BATUBURRUNBA
Zumarditik abiatuta elkarrekin joango gara txupinazo txikira. - 17:00
TXUPINAZORA IGOERA
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosnagunea) - 17:30
MILA KOLORETAKO TXUPINAZO TXIKIA
Koldo Mitxelena plaza - 18:00
DJ
Gernika Plaza - 19:00
TXUPINAZOA jaien hasiera iragartzeko. Omenduak izango direnek botako dute.
Herriko plaza
Errenteriako Musika Kultur Elkarteak “El Centenario” ohiko pasodoblea joko du, eta modu horretan herriko jaiei hasiera emango zaie. - PANTAILA ERRALDOIA
Zumardia - HOLI FESTA
Gernika plazaEra berean zuzenean txupinazoa ikusi ahal izango da honako helbidean:
herribizia.errenteria.eus - Jarraian,
Udaletxetik abiatuta, Errenteriako Musika Kultur Elkartea,
Errenteriako udal txistulari taldea eta Errenteriako txistulariak ibiliko dira
BURUHANDI ETA ERRALDOIEKIN batera
Herriko kaleetan zehar. - 20:00
Salbea, herriko Udalbatza bertan izango da.
Madalena Donearen Basilika
Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia - 20:00
KLAKÉ IKUSKIZUNA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosnagunea) - 21:00-04:30
KALEFESTA: Kale festa NIKO dj eta IKER RODRIGUEZ Dj, opariak eta zuzenean saioak opari eta sorpresak.
Zuzen tabernaren plaza
Antolatzailea: Zuzen taberna - 23:00
Kontzertua: OSKAR PORTUGUES eta HODEI GABINO
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea) - 23:00
Kontzertua: THE BOBBYS eta SARDEXKA
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea) - 23:00
GAUEKO DANBORRADA HANDIA
Alaberga auzotik irtengo da, Deiadar fanfarrea lagun duela.
Ibilbidea: Alaberga, Biteri kalea, Maria Lezo, Madalen kalea, Udaletxea, Zumardia, Biteri txikia, Biteri kalea eta Alaberga.
Gauerdian, 00:00etan, Udaletxearen aurrean, “El Centenario” ohiko pasodoblea joko dute.
Antolatzailea: Alabergako Arditurri Auzo Elkartea - 00:00-04:30
DJ Bull
Madalena kalea
Antolatzailea: Sindikato taberna - 00:00
ALAIA JAI MUSIKA.
Iztieta. Diputazio Plaza
Antolatzailea: Alaia ATL - 00:30
ZEZENSUZKOA danborradarekin batera.
Zumardia - 01:00
Kontzertua: DOCTOR DESEO
Zumardia - 01:00
Berbena: IRATZAR taldea
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea)
[/tab][tab title=”Ig.22″]
Madalena eguna
- 06:00
DIANA Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiarekin - 08:30-20:30
XLIX.USO-TIRO SAIOA
Otsazuloetako Zelaian Mugaritz jatetxearen aurrean
Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea - 10:30
Parrokiako Batzarraren PROZESIOA, Udalbatzak lagunduta,
Madalena Deunaren Basilikara joango dira, Udal Txistulari taldea,
Errenteriako Musika Kultur Elkarteko Musika Banda eta Ereintza Dantza Taldea lagun dituztela.
Santaren irudia herriko Elizaraino eramango dute. - Ondoren, MEZA NAGUSIA Herriko Parrokian izango da, Parrokiako Abesbatzak Garrintzi Abesbatza lagun duela.
Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia - 11:30-13:30
Haur pertsonaien jaialdia Elipsis taldearekin.
Diputación plaza.
Antolatzailea: Gurekin A.E. - 12:00
HERRI KIROLAK
- HARRIJASOTZAILEAK:
Joseba Ostolaza
Imanol Illarramendi “Kortaberri”
Xuban Illarramendi (7 urte)
Udane Ostolaza (12 urte) - AIZKOLARIAK:
Donato Larretxea
Garikoitz Larretxea
Ernesto Ezpeleta
Hodei Ezpeleta
Itsaso Onsalo
Nerea Sorondo - Zumardian
Antolatzailea: Bi Errota Gastronomia eta Kultur Elkartea
- HARRIJASOTZAILEAK:
- 12:00
ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSEN IRTEERA.
Parte-hartzaileak: Xanti eta Maialen eta konpartsa, dulzaineroak, txistulariak, eta hurrengo konpartsak: Colla Gegantera Maials (Catalunya). Lezo, Pasaia, Añorga, Artika (Nafarroa), Arai (Gazteiz), Pontika, Galtzaraborda.
IBILBIDEA: Koldo Mitxelena plazatik irten eta erdiguneko kaleetatik ibiliko da.
Antolatzailea: Erein Elkartea - 12:00-19:00
MUNDUKO TALOAK
Panier-gunea
Antolatzaileak: Kulturaniztasun azpisaila + Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea) - 12:30
Kontzertua: ERRENTERIAKO MUSIKA KULTUR ELKARTEAREN BANDAREN EMANALDIA.
Amaieran Zentenarioa Errenteriako Erraldoi eta buruhandien konpartsarekin
Foru plaza - 13:00
XXXI. MADALEN SARIAK banatuko dituzte.
Niessen Kulturgunea - 15:30
Errenteriako Hiria VI. Ikurrina, liga KAE1 mutilak
Errenteriako Hiria VI. Ikurrina, liga ETE neskak
San Pedron
Antolatzailea: Hibaika Arraun Elkartea. - 16:30-20:00
Madalenetako Rallyslot X. Txapelketa (adin guztiak).
Miniatura eta bildumen azoka txikia ere izango da.
Reina Aretoa
Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea - 17:00
INAUTERI DESFILEA
Ibilbidea: Biteri kaletik (Juli tabernatik) Zumardiraino
Antolatzailea: Eureka aisialdi taldea - 17:00
HELDUENTZAKO BINGOA
Koldo Mitxelena plaza.
Antolatzailea: Euforia Kultur elkartea - 17:30 – 19:30
MUNDUKO JOLASAK HAURRENTZAT
Panier-gunea
Antolatzailea: Kulturaniztasun Azpisaila - 18:00
JOSE ANTONIO ZULOAGA XXIV. MEMORIALAren binakako esku pilotako finalak, hainbat kategoriatan.
Sarrera doan“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)
Antolatzaileak: S.D. Alkartasuna eta S.D.C. Ondarra - 18:00
DANBORREN JAIA.
HAUR DANBORRADAK: Gamon ikastetxea, Agustinak, Egiluze, Gabierrota, Koldo Mitxelena, Ige Telleri,
Alaberga, Beraun eta Errenteriako dantzariak, eta Pasai, Gauerdi, Deiadar, Tximeletak, Txorongo,
Lagunak, Jun Da Jo eta Incansables txarangak.Alaberga Plazatik irtengo dira - 19:30
FLAMENKO JAIALDIA: Sevillako dantzak, rumbak, eta abar.Xabier Olaskoaga plaza
Antolatzailea: Concha Rociera Kultur Elkartea - 19:30
ANIMAZIOA Incansables txarangarekin. - 19:30
UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.
Herriko plaza. - 20:00
TRIBAL FUSION, SABEL DANTZA eta SAMBA
Leyre Mendoza, Olgan eta Andreina.Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea) - 20:30
Kontzertua: BANBU FLAMENQUITO
Aker taberna kanpoan
Antolatzaileak: Landare Taberna eta Aker Taberna - 21:00-04:30
KALEFESTA: Kale festa NIKO dj eta IKER RODRIGUEZ Dj, opariak eta zuzenean saioak opari eta sorpresak.
Zuzen tabernaren plaza
Antolatzailea: Zuzen taberna - 22:00
FRIDA SESION: YOGURINHA & DJ2ttor
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea) - 22:00
Kontzertua: D`CAPRICHO
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea) - 22:30
Kontzertua: LAGUMEN
Maria de Lezo kalea (tabernaren kanpoan)
Antolatzailea: Gailur taberna - 23:00
SU-ARTIFIZIALAK Zaragozana Pirotecnia-ren eskutik.
Arramendiko mendi hegaletik jaurtiko dituzte, eta ikusteko lekurik onena Errioxa biribilguneko ingurua izango da. - 23:15
GAUEKO DANBORRADA
Pasai txarangak girotuko du.
Udaletxeko Osoko Bilkuren Aretoan txapelak eta makilak emango dizkiete Madalenetan omenduak izango diren pertsonei.
Ondoren, Herriko plazan “El Centenarioa” joko dute.
Ibilbidea: Telleri Alde ikastetxea, Bittor Idiazabal, Juan de Olazabal, Ikutza Kortsarioa, Biteri, Xenpelar, Herriko plaza, Gamon Zumardia, Biteri txiki kalea, Biteri kalea, Martin Etxeberria, Bittor Idiazabal eta Telleri Alde ikastetxea.
Antolatzailea: Telleri-Aldeko Ikasle Ohien Elkartea.
Jarraian, ZEZEN SUZKOA
Zumardia - 00:00
ALAIA JAI MUSIKA.
Iztieta. Diputazio Plaza
Antolatzailea: Alaia ATL - 00:30
AUTODEFENTSA FEMINISTA KALEJIRA
Ibilbidea: Maria de Lezo, Tulle, Maria de Lezo, Koldo Mitxelena plaza, Alfonso XI, Pelotari, Zumardia, Lehendakari Agirre.
Antolatzailea: Kolpe Morea, Bilgune Feminista - 01:00
Kontzertua: ANITA PARKER eta LA FURIA
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea) - 01:00
Kontzertua: O`FUNKILLO
Zumardia
[/tab][tab title=”Al.23″]
Jubilatu eta kuadrilen eguna
- 06:00
DIANA
Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta. - 10:00
KUADRILEN EGUNA
Muntaia alaia
Agirre Lehendakari plaza
Antolatzailea: U23 Faktoria Kultur elkartea - 11:00
MEZA adineko jendearen omenez Herriko Parrokian
Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen parrokia - 12:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar - 12:00
“IRRIA HARRO” koreografi festa
Panier-gunea
Antolatzaileak: Oarsoirriak+ Oaingozhau - 12:30
OMENALDIA 50 urteko elkarbizitza ospatzen duten Errenteriako bikoteei.
Niessen Kulturgunea - 14:00
Kuadrilen eguneko txupinazoa: Linoren igoera
Agirre Lehendakari plaza
Antolatzailea: U23 Faktoria Kultur elkartea - 14:00
KUADRILEN EGUNEKO HERRI BAZKARIA
Agirre lehendakari plazaAntolatzailea: U23 Faktoria Kultur elkartea - 16:00-17:00
SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.
17:00-19:30 Rally klasikoen txapelketa. Izen ematea 3€.
Miniatura eta bildumen azoka txikiizango da.
Reina Aretoa
Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea - 17:00
PILOTA PARTIDA PROFESIONALAK
Lehenengo Partida:
Bigarren partida:“Agustina Otaola Raketista Profesionala”
udal pilotalekua (Fanderia)
Antolatzailea: EPLE - 17:15
KUADRILEN EGUNA DJ lehia potea.
DJBull VS DJTxankleta
Herriko kaleetan zehar
Antolatzailea: U23 Faktoria Kultur elkartea - 18:00-20:00
BUBBLE KIROL JOLASAK
Koldo Mitxelena plaza - 18:00
MARIA MADALENAREN XXXVIII. TOKA SARIA.
Iztieta. Diputazio plaza
Antolatzailea: Batasuna Elkartea - 18:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar - 18:00
LABURMETRAIAK, urteko uztak
Txintxarri elkartea
Antolatzailea: Txintxarri Elkartea - 18:45
DANBORRADA
Ibilbidea: Koldo Mitxelena ikastetxea, kapitainenea kalea, Santa Klara, Gabierrotako pasealekua, Sagrado corazon erresidentzia, Gabierrotako pasealekua, Santa Klara, Herriko plaza, Foru plaza, Morrongilleta kalea, Koldo Mitxelena plaza, Biteri txiki, kapitainenea kalea, Koldo Mitxelena ikastetxea.
Deiadar txarangak girotuko du.
Antolatzailea: Koldokide Guraso Elkartea (Koldo Mitxelena Ikastetxea) - 19:00
DISNEY PERTSONAIEN SAIOA
Iztieta. Diputazio plaza
Antolatzailea: Eureka Gazte taldea - 19:00-21:00
DANTZA ERAKUSTALDIA eta SEKULAKO GIROATIK TARA orkestra latindarraren emanaldia
Zumardia
Antolatzailea: Danza-rin Dantza Taldea - 19:00
NAZIOARTEKO FOLKLORE JAIALDIA, TRIM THE VELVET Irlandako taldearekin.
Xabier Olaskoaga Plaza - 19:30
MADDALEN ETA XANTIKIN ARGAZKIA
Herriko Plazan.
Antolatzailea: U23 Oreretako kuadrilen eguna - 20:00
ANTZERKIA EUSKARAZ: ALTXORRA
Egilea: HAINBAT EGILE
Sarrerak Niessengo leihatilan salduko dira, ordu bat lehenago. Prezioa: 3 €.
Ereintzako bazkideak dohainik sartuko dira.
Niessen Kulturgunea
Antolatzailea: Ereintza Antzerki Taldea - 20:00
39 ELKARTEEN ARTEKO BAKAILAOA PIL-PILEAN TXAPELKETA
Niessen Elkartea
Antolatzailea: Niessen Elkartea - 20:00
Nafarroako deiaBiteri kalea
Antolatzaileak: Niessen eta Beti Prest elkarteak - 20:30
Kontzertua: TOCAN2LAPOLLA
Aker Taberna kanpoan
Antolatzaileak: Aker eta Landare tabernak - 22:00
BERBENA GABEZI TALDEAREKIN
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea) - 22:00
Kontzertua: JON FIGUEROA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa (Euskalgunea+Txosna batzordea) - 22:00-04:00
BERBENA eta DJ.
Iztieta. Diputazio plaza
Antolatzailea: Euforia Kultur elkartea - 20:30-01:30
Berbena TSUNAMI Orkestrarekin
Foru Plaza - 23:45
Suzko zezenaren entzierroa
Ibilbidea: M.ª Lezo, Xenpelar Kutxa, Xenpelar, Foru plaza, Madalena, Herriko plaza
Antolatzailea: Erein elkartea - 00:00
Kontzertua: OIHAN VEGA
Zumardia - 02:00
MADALENAK ELECTRONIC FEST 2018
Line up: Iker Kabe, Andre Santo eta J.Mancera
Zumardia
[/tab][tab title=”As.24″]
Emakumeen Eguna
- 06:00
DIANA Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta. - 07:00
APAR FESTA
Herriko plaza - 07:30
GOSARI HERRIKOIA
Zumardia - 12:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar - 12:00
BOXEO ERAKUSTALDIA
Xabier Olaskoaga Plaza
Antolatzailea: Team Latigo Boxing Club - 12:00
Madalenak 2018ko XI. HAUR KROSA herrian zehar erdialdeko kaleetan.
Kategoriak: benjaminak, alebinak eta infantilak
Izen-ematea: Batzokian
Irteera: Koldo Mitxelena plaza
Antolatzailea: EAJ-PNV - 12:00
UR JOLASAK
Foru plaza - 12:30
ARDO DASTAKETA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea) - 16:45
MINDARA Pilota Eskolaren pala partida erakustaldia (kirol egokitua), eta gurpil-aulkian eta zutiz jokatuko dute.
18:30
JOAKIN ETXEBERRIA XXV. MEMORIALA: pala partidak hainbat kategoriatan. Erein elkarteak antolatuta.
Sarrera doan
“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia) - 17:30
PAILAZOAK: Kiki, Koko eta Moko pailazoen IRRIPARRA BARRA-BARRA ikuskizuna
Koldo Mitxelena plaza
Antolatzailea: Orereta Ikastola - 18:00-21:00
GAZTE GUNEA:
GAZTE AHOLKULARITZA GUNEA: harreman osasuntsuak, kontsumoa…
18:30 PARKOUR
19:30 GAZTE ZUMBA BLAI!
Foru plaza - 18:00
Antzerkia ZORUK taldearekin
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea) - 18:30
KUSKIZUNA: dantza erakustaldia eta parodia.
Niessen Kulturgunea
Antolatzaileak: Errenteriako hainbat emakume talde. - 18:00
Gazte mailako 53. DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA
Xabier Olaskoaga plaza
Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea - 18:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar - 18:30
MARSEL MAGOAREN IKUSKIZUNA
Txintxarri elkartea
Antolatzailea: Txintxarri Elkartea - 19:00
UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.
Herriko plaza. - 19:00
ANIMAZIOA Amulleta Danbor Kofradiarekin
Irteera: Herriko plaza - 19:30
Helduen mailako GIPUZKOAKO LXIX DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA
Xabier Olaskoaga plaza
Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea - 20:00
CONCHA ROCIERA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea) - 20:00-21:00
KALEJIRA herriko kaleetan.
Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak - 22:00
BERTSO SAIO MUSIKATUA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea) - 22:00
Kontzertua: ON, NAU, RZIKLE eta ASKI DA
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea) - 22:30
DANBORRADA
Ibilbidea: Juan de Olazabal, Biteri, Maria Lezo, Madalena, Herriko plaza, Erdiko kalea, Santa Klara kalea
00:00etan Udaletxearen aurrean
Antolatzailea: Landare Elkartea - 23:00
SU-ARTIFIZIALAK jaurtiko dituzte Zaragozana-ren eskutik.
Arramendiko mendi hegaletik, eta ikusteko lekurik onena Errioxa Biribilguneko ingurua izango da. - 00:00
ZEZEN SUZKOA
Zumardia - 00:00-01:00
KALEJIRA Herriko kaleetan zehar
Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak - 00:30
KONTZERTUA: HESIAN
Zumardia - 01:00-02:00
EUSKAL DANTZAK: fandango, arin-arin, mutxikoak, zazpi-jauzi, Tafallako jota, Txulalai, Baltsak eta bukaeran Larrain Dantza
Herriko Plaza
Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak
- 06:00
DIANA Lagunak txarangaren eskutik eta Amulletako Danborren Kofradiaren eskutik - 09:30-11:30
AIRE-KONPRIMATUKO KARABINAREKIN XXXIV. TIRO JAURTIKETA TXAPELKETA.
Haur, kadete eta gazte kategoriak
Koldo Mitxelena plaza
Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea - 10:30
MEZA NAGUSIA herriko Parrokian bertako abesbatzarekin
Ondoren, Parrokiako Batzarra Madalena Deunaren Basilikara joango da Udalbatzak lagunduta, eta Udal Txistulari Taldea, Errenteriako Musika Kultur Elkarteko Musika Banda eta Ereintza Dantza Taldea lagun dituztela. Santuaren irudia herriko Elizaraino eramango dute.
Antolatzailea: Maria Donea Zeruratzearen Parrokia - 11:00-14:00
HAUR YINKANA HANDIA
Koldo Mitxelena plaza
Antolatzailea: Euforia Kultur elkartea - 12:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar - 12:00
MUXIKOAK
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea) - 12:30
TRIKITILARIAK ETA BERTSO SAIOA
Trikitilariak: Maider eta Ixiar
Bertsolariak: MIREN AMURIZA ETA JON MAIA
Foru plaza
Antolatzailea: Xenpelar Bertso Eskola - 15:15
KUKAÑA
Panier-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea) - 16:00-19:00
OIARTZUN IBAIA XV. ARRANTZA TXAPELKETA
Iztietako pasealekua
Antolatzailea: Batasuna Elkartea. - 17:30
DANTZA JAIALDIA
Zumardia
Antolatzailea: Eureka Gazte talde.
Laguntzailea: Oliber Nestar Dantza eskola. - 17:30
KALE ANTZERKIA, “BABO ROYAL”- GANSO & CIA
Koldo Mitxelena plaza - 18:00
GRAMOLA
Panier-gunea
Antolatzaileak: Pentsionisten kolektiboa + Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea) - 18:00
“FURIUS, BENETAKO GAILETAK” inauteri desfilea.
Ibilbidea: Biteri kalea, Xenpelar, Foru plaza, Madalena, Herriko Enparantza, Gamon Zumardia ,Biteri txiki, Biteri, Alfonso XI
Antolatzailea: Jai Toki Kultur Elkarteko Furius taldea. - 18:00-20:30
Biteri tabernaren terrazan kontzertua “Bambu Flamenquinto” taldearekin
Antolatzailea:Burusoilen Elkartea - 18:00
BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK
Herriko kaleetan zehar - 19:00
Kontzertua: MAIDER ZABALEGI
Xabier Olaskoaga Plaza - 19:00
XANTI ETA MAIALEN ERRALDOIEN AGURRA
Herriko Plaza - Ondoren UREZKO ZEZENA
Herriko plazan. - 19:00
Erretako txahalen XV. DASTAKETA ERRALDOIA
Gamon zumardian.
Antolatzailea: Euskaldarrak Elkartea. - 19:00
ECOS DE EXTREMADURA ABESBATZA ETA DANTZA TALDEAREN EMANALDIA
Iztieta. Diputazio plaza
Antolatzailea: Errenteriako Monfragüe Extremadurar Kultur Zentroa - 20:00
Kontzertua: ANDONI OLLOKIEGI
Lino-gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea) - 22:00
JAI BUKAERAKO AFARIA
Panier -gunea
Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa ( Euskalgune+Txosna Batzordea) - 20:30
ANIMAZIOA Sambatuak taldearen eskutik
Irteera Biteri tabernatik - 22:30
Dantzaldia: ERRENTERIAKO MUSIKA KULTUR ELKARTEAREN BANDAREN EMANALDIA
Zumardia
Antolatzailea: Errenteriako Musika Kultur Elkartea - 00:00-01:00
ZEZENSUZKOA irtengo da. Ondoren, Errenteriako Musika Kultur Elkartearen Bandak “El CENTENARIO” ohiko pasodoblea joko du, eta jaiak amaituko dira.
[/tab]
[tab title=”Argazki Lehiaketa”]
XVII. ARGAZKI ERAKUSKETA
Uztailaren 14tik 30era Errenteriako argazki erakusketa egingo da Xenpelar Etxean (Madalen kalea 32). Ordutegia: astelehenetik igandera 17:00etatik 20:00etara.
Irikiera: Uztailaren 14an 18:00etan albumaren aurkezpena eta ipuin kontaketa.
-
XIX ARGAZKI LEHIAKETA MADALENAK 2018
PARTE-HARTZAILEAK
Argazkilaritza gustatzen zaion edozein pertsona.
Parte-hartzaileak adinaren arabera 3 taldetan
banatuko dira:
1. 10 urte arteko parte-hartzaileak.
2. 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak.
3. 18 urtetik gorako parte-hartzaileak. -
IZEN EMATEA
Uztailaren 16ean, 17an eta 18an, 18:00etatik 20:00etara, Kultur Sustapen Elkartearen lokalean (Zubiaurre kalea 8, behea, Etxeberrieta auzoa). Izena emateko fitxa betetzeak euro bat balioko du.
-
GAIA
Errenteriako 2018ko MADALENAK.
-
MODALITATEA
Argazki digitalak, koloretan eta/edo zuri-beltzean. Argazki panoramikoak ez dira onartuko.
-
ARGAZKIAK ENTREGATZEA
Argazkiak uztailaren 26an eta 27an entregatu beharko dira, 18:00etatik 20:00etara, izen-ematea egin den lokalean bertan. Partaide bakoitzak hautatutako 3 argazki JPEG formatuan eraman beharko ditu edo afc.fotografia@gmail.com helbide elektronikora bidali, uztailaren 31ko 24:00ak arte.
-
EPAIMAHAIA
Antolatzaileek epaimahaikidea izendatuko dute eta erabakia apelaezina izango da.
-
SARIAK
- 10 urte arteko parte-hartzaileak:
- 1. Saria: Oparia eta oroigarria.
- 2. Saria: Oparia eta oroigarria.
- 3. Saria: Oparia eta oroigarria.
- 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak:
- 1. Saria: Oparia eta oroigarria.
- 2. Saria: Oparia eta oroigarria.
- 3. Saria: Oparia eta oroigarria.
- Helduen maila:
- 1. Saria: 200 € eta oroigarria.
- 2. Saria: 150 € eta oroigarria.
- 3. Saria: 100 € eta oroigarria.
- Partehartzaileek ezin izango dute sari bat baino gehiago irabazi.
-
OHARRAK
Argazkiak argitaragabeak izan behar dira eta lehiaketaren gairi lotuko zaizkio.
Errenteriako Argazkilari Elkarteak ahalmena izango du lehiaketako argazkiak erreproduzitzeko eta/edo erakusteko, komenigarritzat jotzen duenean, eta, betiere egilea zein den adierazita.
Lehiaketan parte-hartzeak oinarri guztiak onartzea dakar. -
ERAKUSKETA ETA SARI-BANAKETA
Sari-banaketa Xenpelar etxean egingo dute irailaren 7an, 19:00etan.
Argazkiak erakusgai jarriko dituzte irailaren 3tik 15ra arte.
[/tab]
[/tabs]