EGITARAUA


XXIV. ERROMERIA EGUNA

Herriko kaleak musikaz eta dantzaz blaituko dituzte.

Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea

  • 10:00

BOLA JOKOKO ERRENTERIA SARI NAGUSIA IX. TXAPELKETA

Foru plaza

Antolatzailea: Niessen Elkartea

  • 11:00

HISTORIA AURREKO JAURTIGAILU ETA ARKU TIROA. EUROPAKO XXXII. TXAPELKETA

Parte-hartzaileei harrera egingo zaie, izen-ematea eta taldeak eratuko dituzte.

Aitzbitarteko haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).

Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak.

  • 16:00

JAURTIGAILUKO TIRO TXAPELKETA

Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak).

Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak

  • 20:00

HITZALDIA: Historiaurrea eta arkeologia esperimentalari buruzkoa eta ondoren gai horren inguruko ezagutzak bateratzeko saioa.

Jarraian ISAC jaurtiketa-proba egingo da.

Añabitarte baserria

Antolatzailea: Aitzbitarteko Lagunak

  • 09:30

ARKU-TIRO TXAPELKETA

Aitzbitarte haitzuloak (Landarbasoko zelaiak)

Antolatzailea: Aizbitarteko Lagunak.

15:30: Emaitzak eman eta sariak banatuko dituzte.

  • 18:00

XANTI ETA MAIALENEN MUNTAIA  ETA PRESTAKETA

Herriko plaza

  • 19:00

ERRENTERIA DANTZAN

Guinea Bissauko Netos de Bandim eta Ereintza dantza taldearekin.

Zumardia

Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea.

  • 20:00

Kontzertua: LANDARBASO ABESBATZA.

Madalenetako kontzertua

Madalena Donearen Basilika

  • 20:00

“ONGI ETORRI MADALENAK 2022”.

Hainbat talde eta elkarteen partaidetzarekin, eta herriko personai gonbidatuekin.

Amaieran, TXUNPA TXUNPA BESTE IKUSPUNTU BATETIK koreografia eskainiko dute gonbidatuekin eta aurtengo madalenetako omenduekin batera.

Xabier Olaskoaga plaza

Antolatzailea: Jai Toki Kultur Elkarteko Furius konpartsa.

  • 18:30

Udalak OHOREZKO OROIGARRIA emango die Madalenetan omenduko dituzten ARRATS eta EKINTZA BIBE elkarteei.

Niessen Kulturgunea

  • 20:00

XV.MADALEN AURREKO TXISTULARI KONTZERTUA

Artista gonbidatua: FERMIN MUGURUZA

Zumardia

Madalen bezpera

  • 11:00

Udako Oporren Madalenetako haurren txupinazoa

Herriko plaza

Antolatzailea: Gazteria azpisaila

  • 14:00

BAZKARI HERRIKOIA

Herriko plaza

Antolatzailea: Jai Batzordea

  • 17:15

BATUBURRUNBA

Zumarditik abiatuta elkarrekin joango gara txupinazo txikira.

  • 18:00

MILA KOLORETAKO TXUPINAZO TXIKIA

Koldo Mitxelena plaza

  • 18:00

DJ

Gernika plaza

  • 18:15

TXUPINAZORA IGOERA Kolpez Blai! taldearekin

Foru plaza

Antolatzailea: Jai Batzordea

  • 18:30

KUADRILEN IGOERA

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 19:00

TXUPINAZOA jaien hasiera iragartzeko. Omenduak izango diren ARRATS eta EKINTZA BIBE elkarteek botako dute.

Herriko plaza

Errenteriako Musika Kultur Elkarteak “El Centenario” ohiko pasodoblea joko du, eta modu horretan herriko jaiei hasiera emango zaie.

PANTAILA ERRALDOIA

Zumardia

HOLI FESTA

Gernika plaza

Era berean zuzenean txupinazoa ikusi ahal izango da honako helbidean:
herribizia.errenteria.eus

Jarraian,

Udaletxetik abiatuta, Errenteriako Musika Kultur Elkartea, Errenteriako udal txistulari taldea eta Errenteriako txistulariak ibiliko dira BURUHANDI ETA ERRALDOIEKIN batera

Herriko kaleetan zehar.

  • 21:00

IMANOL CARBALLO

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:30

Kontzertua: EZPALAK

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:45

Suzko zezenen entzierroa

Ibilbidea: Koldo Mitxelena ikastetxea, Biteri Txiki, Xenpelar, Foru plaza, Madalena, Herriko plaza

  • 23:00

Kontzertua: ZALLEK

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 23:00

GAUEKO DANBORRADA HANDIA

Alaberga auzotik irtengo da, Deiadar fanfarrea lagun duela.

Ibilbidea: Alaberga, Biteri kalea, Maria Lezo, Madalen kalea, Herriko plaza, Zumardia, Biteri txikia, Biteri kalea eta Alaberga.

Gauerdian, 00:00etan, Udaletxearen aurrean, “El Centenario” ohiko pasodoblea joko dute.

Antolatzailea: Alabergako Arditurri AE

  • 23:30

Berbena TSUNAMI Orkestrarekin

Foru Plaza

  • 23:59

DANTZAPLAZA:

YO HE BAILADO remember 80s eta 90s
Iker Rodriguez eta DJ Mitx dj-ak.

Xabier Olaskoaga plaza (Niessen).

Antolatzaileak: Yo He Bailado eta Desira eta Xera tabernak.

  • 00:00

DJ Bull

Madalena kalea

Antolatzailea: Sindikato taberna

  • 00:00

TESTING ZERBITZUA

Lehendakari Agirre

  • 00:30

Kontzertua: IRATZAR ERROMERIA

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 00:30

ZEZENSUZKOA danborradarekin batera.

Zumardia

  • 01:00

Kontzertua: TREMENDA JAURIA

Zumardia

Madalena eguna

  • 06:00

DIANA Lagunak txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiarekin

  • 11:30

SCALEXTRIC-en (Rally Slot) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.

Reina Aretoa

Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 12:00

HERRI KIROLAK

• AIZKOLARIAK: Iker Vicente, Mikel Larrañaga, Laiene Pikabea, Nerea Arruti

• HARRIJASOTZAILEAK: Jokin Eizmendi, Imanol
Royo “Lartain”, Aroa Sanchez, Udane Ostolaza.

Evaristo Bouzas. Gabierrota (Euria eginez gero Koldo Mitxelena patioa)

Antolatzailea: Bi Errota Gastronomia eta Kultur Elkartea

  • 12:00

BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK

Herriko kaleetan zehar

  • 12:00

MUXIKOAK

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 12:30

Kontzertua: MADALEN KONTZERTU NAGUSIA. ERRENTERIAKO MUSIKA BANDAREN EMANALDIA

Amaieran, Diana eta Zentenarioa Erraldoi eta buruahandien konpartsarekin batera jo eta dantzatuko dituzte.

Foru plaza

  • 13:00

XXXV. MADALEN SARIAK banatuko dituzte.

Niessen Kulturgunea

  • 16:00

SCALEXTRIC-en (Rally Slot) TXAPELKETAK

16:00 WCR haurrak

17:30 Clásicos absoluta

19:00 WCR Absoluta

20:30 Sari banaketa

Reina Aretoa

Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 17:00

INAUTERI DESFILEA

Ibilbidea: Biteri kaletik (Niessen elkarte paretik) Zumardiraino

Antolatzailea: Eureka gazte taldea

  • 17:30

Ikusizuna: COCO DANCE

Diputazio plaza. Iztieta

Antolatzailea: Coco dance Konpartsa

Leguntzailea: Coco Dance Studio

  • 18:00

JOSE ANTONIO ZULOAGA XXVI. MEMORIALAren binakako esku pilotako finalak, hainbat kategoriatan.

Sarrera doan

“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)

Antolatzaileak:S.D. Alkartasuna eta S.D.C. Ondarra

  • 18:00

DANBORREN JAIA.

HAUR DANBORRADAK: Gamon ikastetxea, Agustinak, Egiluze, Koldo Mitxelena, Ige Telleri, Alaberga eta Beraun. Errenteriako dantzariak eta txarangak.

Alaberga Plazatik irtengo dira

  • 18:00

INDIO ROCK kontzertuak hainbat lekutan

18:00: Gailur taberna ondoan FUFU

19:00: Panier gunea ASTELEN GOIZAK

20:00: Lino gunea TINNITUS

21:00: Leku Zaharraren parean DONKEY RIDERS

22:00: Foru plaza NONGUAYAZ

23:00: Gailur taberna ondoan TRILITA

00:00: Panier gunea RUKULA

01:00: Lino gunea HARRESIAN ZULO

Antolatzailea: Indioak

  • 19:30

FLAMENKO JAIALDIA: Sevillako dantzak, rumbak, eta abar.

Xabier Olaskoaga plaza

Antolatzailea: Concha Rociera Kultur Elkartea

  • 19:30

UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.

Herriko plaza.

  • 19:30

KONTZERTUA: FOLKESI

Errota tabernaren kanpoan. Fanderia

Antolatzailea: Errota taberna

  • 20:30

Kontzertua: ANDONI OLLOKIEGI

Koldo Mitxelena plaza

Antolatzailea: Orereta ikastola

  • 21:30

Kontzertua: IRANTZU VARELA

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:00

Kontzertua: LEE JUNIOR

Francisco Gaskue 1

Antolatzaileak: Taberna Iñaki, Bar AXA eta Oiartzun Taberna

  • 22:30

Kontzertua: MODUS OPERANDI

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 23:00

SU- ARTIFIZIALAK Pirotecnia Zaragozana-ren eskutik

Arramendiko mendi hegaletik jaurtiko dituzte, eta ikusteko lekurik onena Errioxa biribilguneko ingurua izango da.

  • 23:15

GAUEKO DANBORRADA.

Pasai txarangak girotuko du.

Udaletxeko Osoko Bilkuren Aretoan txapelak eta makilak emango dizkiete Madalenetan omenduak izango diren pertsonei.

Ondoren, Herriko plazan “El Centenarioa” joko dute.

Ibilbidea: Telleri Alde ikastetxea, Bittor Idiazabal, Juan de Olazabal, Ikutza Kortsarioa, Biteri, Xenpelar, Herriko plaza, Gamon Zumardia, Biteri txiki kalea, Biteri kalea, Martin Etxeberria, Bittor Idiazabal eta Telleri Alde ikastetxea.

Antolatzailea: Telleri-Aldeko Ikasle Ohien Elkartea.

  • 23:59

DANTZAPLAZA:

SAOKO! Only 100% Hits

Xabier Olaskoaga plaza (Niessen).

Antolatzaileak: Yo He Bailado eta Desira eta Xera tabernak

  • 00:00

Kontzertua: DJ CALEÑO

Francisco Gaskue 1

Antolatzaileak: Taberna Iñaki, Bar AXA eta Oiartzun Taberna

  • 00:30

ZEZENSUZKOA danborradarekin batera.

Zumardia

  • 01:00

Kontzertua: Oihan Vega

Zumardia

Jubilatu eta koadrilen eguna

  • 06:00

DIANA

Gau Txori txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiak lagunduta.

  • 10:30

ATLAS MUNDUA

Adin guztietarako mahai-joko modernoak

Hombrados Oñatibia1. Agustinak

Antolatzailea: Attlas taldea

Laguntzailea: Agustinak AE

  • 12:00

BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK

Herriko kaleetan zehar

  • 12:00

ARDO DASTAKETA

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 12:30

OMENALDIA 50 urteko elkarbizitza ospatzen duten Errenteriako bikoteei.

Niessen Kulturgunea

  • 12:30

APAR FESTA

Peñaflorida Kondearen plaza (Jose Luis Caso areto kanpokaldea)

  • 13:15

“ERRENTERIAKO HIRIA” EMAKUMEEN TRAINERU ELKARTEKO LIGA IV. IKURRINA

Oiartzun ibaia

Antolatzailea: Hibaika arraun elkartea

  • 16:30

ATLAS MUNDUA

Adin guztietarako mahai-joko modernoak

Hombrados Oñatibia1. Agustinak

Antolatzailea: Attlas taldea

Laguntzailea: Agustinak AE

  • 17:00

PILOTA PARTIDA PROFESIONALAK

Lehenengo Partida:

Elordi – Tolosa

P. Etxeberria- O. Etxeberria

Bigarren partida:

Ezkurdia-Zabaleta

Altuna III- Rezusta

“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)

Antolatzailea: EPLE

  • 17:00

DJ BULL ETA DJ TXANKLETAREN POTEOA

Herriko kaleetan zehar

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 17:00

SCALEXTRIC-en TXAPELKETAK

17:00 GT haurrak

19:45 Madalenetako txapelketa Turismo-DTM absolutua

“Iztieta River Side.2” 4 karriletako zirkuitoa inaguratuko da

Reina Aretoa

Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 18:00

BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK

Herriko kaleetan zehar

  • 18:00

DISNEY PERTSONAIEN SAIOA

Iztieta. Diputazio plaza

Antolatzailea: Eureka Gazte taldea

  • 18:30

IV. NAFARROAKO DEIA. ERRIBERAKO JOTAK ETA LARRAIN DANTZA

“Los de la Ribera” Tuterako Nafar jota taldea eta “Oreretako Gaiteroak”

Biteri kalea. Niessen elkartea

Egun osoan zehar LOS DE LA RIBERA herriko kaleetan zehar.

Antolatzaileak: Beti prest eta Niessen elkartea

  • 18:30

DANBORRADA

Ibilbidea: Koldo Mitxelena ikastetxea, Kapitainenea kalea, Santa Klara, Gabierrotako pasealekua, Sagrado corazon erresidentzia, Gabierrotako pasealekua, Santa Klara, Herriko plaza Xanti Maialen eta buruhandiekin, Foru plaza, Morrongilleta kalea, Koldo Mitxelena plaza, Biteri txiki, Koldo Mitxelena ikastetxea.

Deiadar txarangak girotuko du.

Antolatzailea: Koldokide Guraso Elkartea (Koldo Mitxelena Ikastetxea)

  • 18:59

DANTZAPLAZA:

SuperTARDEue!

Disko festa adin guztietarako.

Xabier Olaskoaga plaza

Antolatzaileak: Yo He bailado, Desira eta Xera

  • 19:00

Kontzertua: GOXUA`N SALTSA

Zumardia

Antolatzailea: Kulturaniztasun azpisaila

  • 19:30

MAIALEN ETA XANTIKIN ARGAZKIA

Herriko Plazan.

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 20:00

ANTZERKIA EUSKARAZ: MADALENAK

Egilea: LUIS ELIZETXEA

Sarrerak Niessengo leihatilan salduko dira, ordu bat lehenago. Prezioa: 3 €. Ereintzako bazkideak dohainik sartuko dira.

Niessen Kulturgunea

Antolatzailea: Ereintza Antzerki Taldea

  • 20:00

ELKARTEEN ARTEKO XLI. BAKAILAOA PIL-PILEAN TXAPELKETA

Niessen Elkartea

Antolatzailea: Niessen Elkartea

  • 20:00

ARTISTA NIGERIARREN JAIALDIA

Gernika plaza

Antolatzailea: Asociación de Artistas de Nigeria

  • 22:00

Kontzertua: TXAMUKOS MARIATXIAK

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:00

Kontzertua: EL QUINTO CON TENEDOR

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:45

Suzko zezenen entzierroa

Ibilbidea: Koldo Mitxelena ikastetxea, Biteri Txiki, Xenpelar, Foru plaza, Madalena, Herriko plaza

  • 23:00

Kontzertua: MAKE MÚSICA URBANA

Francisco Gaskue 1

Antolatzaileak: Taberna Iñaki, Bar AXA eta Oiartzun Taberna

  • 23:00

Kontzertua: BAIPASS, DRAVERNUE, HYRONIKA

Foru plaza

Antolatzailea: EMTE

  • 23:59

DANTZAPLAZA:

YO HE BAILADO remember 80s eta 90s
Iker Rodriguez eta DJ Mitx dj-ak.

Xabier Olaskoaga plaza (Niessen).

Antolatzaileak: Yo He Bailado eta Desira eta Xera tabernak.

  • 23:59

KALEFESTA 2022

Zuzen tabernaren plaza

Antolatzailea: Zuzen Gastropub

  • 00:00

Kontzertua: EDU RUGAMA

Francisco Gaskue 1

Antolatzaileak: Taberna Iñaki, Bar AXA eta Oiartzun Taberna

  • 00:00

MADALENAK ELECTRONIC FEST 2022

Line up: J.Mancera, Iker Kabe eta Andre Santo

Zumardia

  • 00:30

Kontzertua: MATRAKA BAND

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 00:30

Kontzertua: SKASTI

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 02:30

Kontzertua: GRISES

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

Santiago bezpera. Emakumeen Eguna

  • 06:00

DIANA

Gau Txori txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiarekin

  • 11:00

MINDARA pilota eskolak Euskal pilota egokituko erakustaldi partiduak.Sarrera doan.

Agustina Otaola udal pilotalekua (Fanderia)

Antolatzailea: Mindara elkartea

  • 11:30

SCALEXTRIC-en (abiadura-espezialitatea) “ATE IREKIAK” JARDUNALDIA.

“Iztieta River Side.2” 4 karriletako zirkuitoan

Reina Aretoa

Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 12:00

ESKULAN TAILERRAK

Foru plaza

  • 12:00

BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK

Herriko kaleetan zehar

  • 12:00

Madalenak 2022ko XIX. HAUR KROSA herrian zehar erdialdeko kaleetan.

Kategoriak: benjaminak, alebinak eta infantilak

Izen-ematea: Batzokian

Irteera: Koldo Mitxelena plaza

Antolatzailea: EAJ-PNV

  • 17:00

SCALEXTRIC-en MADALENETAKO F1 TXAPELKETA kategoria absolutuan

Reina Aretoa

Antolatzailea: Hobby Cars Elkartea

  • 17:30

JOAKIN ETXEBERRIA XXVII. MEMORIALA: pala partidak hainbat kategoriatan.

Sarrera doan

“Agustina Otaola Raketista Profesionala” udal pilotalekua (Fanderia)

Antolatzailea: Eple Kirol Kluba

  • 18:00

Ikuskizuna: ELKARTASUN JANTOKIA. Irrien Lagunak

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 18:00

Ikuskizuna: MARSEL MAGOA

Txintxarri elkartea

Antolatzailea: Txintxarri elkartea

  • 18:00

Gazte mailako LI. DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA

Xabier Olaskoaga plaza

Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea

  • 18:00

Kontzertua: VERSOS PERDIDOS

Gailur tabernaren ondoan.

Antolatzailea:Burusoilen Elkartea

  • 18:00

BURUHANDIAK ETA ERRALDOIAK

Herriko kaleetan zehar

  • 19:00

TXIKIDANTZ Asier Burgueteren eskutik

Koldo Mitxelena plaza

Antolatzailea: Orereta Ikastola

  • 19:00

GAZTE GUNEA:

DJ TXURRU

JOLAS INTERAKTIBOAK

BIZIKLETEN OSAGAI BIRTZIKLATUEKIN OSAGARRI TAILERRA

GAZTE AHOLKULARITZA GUNEA: harreman osasuntsuak, kontsumoa…

Gernika plaza (Euria eginez gero Koldo Mitxelena patioa)

  • 19:00

UREZKO ZEZENA eta ENTZIERRO TXIKIA.

Herriko plaza.

  • 19:30

ANIMAZIOA Amulleta Danbor Kofradia eta Gau Txori Txarangarekin

Irteera: Herriko plaza

  • 19:30

Ikuskizuna: BOCABEAST COMEDIA

Errota tabernaren kanpoan. Fanderia

Antolatzailea: Errota taberna

  • 19:30

Helduen mailako GIPUZKOAKO LXVIII DANTZA SOLTEKO TXAPELKETA

Xabier Olaskoaga plaza

Antolatzailea: Ereintza Dantza Taldea

  • 19:30

Kontzertua: SKAKEO

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 20:00

ARTISTA NIGERIARREN JAIALDIA

Diputazio plaza. Iztieta

Antolatzailea: Asociación de Artistas de Nigeria

  • 20:00

KONTZERTUA: MAB

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 20:30

KALEJIRA herriko kaleetan.

Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak

  • 21:30

Kontzertua: DJ ASIER BURGUETE

Koldo Mitxelena plaza

Antolatzailea: Orereta Ikastola

  • 22:00

Kontzertua: BENGO

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 22:30

DANBORRADA

Ibilbidea: uan de Olazabal, Biteri, Maria Lezo, Madalena, Herriko plaza, Erdiko kalea, Santa Klara kalea

00:00etan Udaletxearen aurrean

Antolatzailea: Landare Elkartea

  • 23:00

SU-ARTIFIZIALAK jaurtiko dituzte Zaragozana-ren eskutik.

Arramendiko mendi hegaletik, eta ikusteko lekurik onena Errioxa Biribilguneko ingurua izango da.

  • 23:59

DANTZAPLAZA:

SAOKO! Only 100% Hits

Xabier Olaskoaga plaza (Niessen).

Antolatzaileak: Yo He Bailado eta Desira eta Xera tabernak.

  • 23:59

KALEFESTA 2022

Zuzen tabernaren plaza

Antolatzailea: Zuzen Gastropub

  • 00:30

KONTZERTUA: ESNE BELTZA

Zumardia

  • 00:30

Kontzertua: DUPLA

Lino-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 01:00

EUSKAL DANTZAK: fandango, arin-arin, mutxikoak, Tafallako jota, Txulalai, Baltsak ….. eta bukaeran Larrain Dantza eta “Madalenetako diana”.

Herriko Plaza

Antolatzailea: Errenteriako Dultzaineroak

Santiago eguna

  • 06:00

DIANA

Gau Txori txarangarekin eta Amulleta Danborren Kofradiarekin

  • 10:00

AIRE-KONPRIMATUKO KARABINAREKIN XXXIVI. TIRO JAURTIKETA TXAPELKETA.

Haur, kadete eta gazte kategoriak

Koldo Mitxelena plaza

Antolatzailea: Txepetxa Ehiza eta Arrantza Elkartea

  • 12.00

ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSEN IRTEERA.

Parte-hartzaileak: Xanti eta Maialen eta konpartsa, dulzaineroak, trikitilariak, eta txistulariak.

IBILBIDEA: Koldo Mitxelena plaza, Mª de Lezo, Biteri, Alfontso XI, Donostia kalea, Irun kalea, Biteri, Koldo Mitxelena plaza.

Antolatzailea: Erein Elkartea

  • 12:00

KULTURARTEKO JOLAS TAILERRA HAURRENTZAT

Panier gunea

Antolatzailea: Kulturaniztasun azpisaila eta Oaingozhau kolektiboa

  • 12:30

TRIKITILARIAK ETA BERTSO SAIOA

Trikitilariak:Iker Gomer eta Unai Oiartzabal

Bertsolariak: Unai Agirre eta Eli Pagola

Foru plaza

Antolatzailea: Xenpelar Bertso Eskola

  • 17:00

ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSEN IRTEERA.

Ibilbidea: Koldo Mitxelena, Xenpelar, Biteri txiki, Santa Maria, Herriko plaza.

Antolatzailea: Erein elkartea

  • 17:30

KALE ANTZERKIA, “PANOLI KABARETA”

Ganso&Cia

Koldo Mitxelena plaza

  • 17:30

DANTZA JAIALDIA

Zumardia

Antolatzailea: Eureka Gazte talde.

Laguntzailea: Oliber Nestar Dantza eskola.

  • 18:00

Kontzertua: ANDONI OLLOKIEGI/p>

Panier-gunea

Antolatzailea: Oaingozhau kolektiboa

  • 19:00

Kontzertua: BITARTEAN

Xabier Olaskoaga Plaza

  • 19:00

XANTI ETA MAIALEN ERRALDOIEN AGURRA

Herriko Plaza

Ondoren

UREZKO ZEZENA

Herriko plaza

  • 19:00

Erretako txahalen XVII. DASTAKETA ERRALDOIA

Iztieta. Diputazio plaza

Antolatzailea: Errenteriako Musika Kultur Elkartea

  • 22:30

Dantzaldia: ERRENTERIAKO MUSIKA BANDAREN EMANALDIA

Zumardia

Antolatzailea: Errenteriako Musika Kultur Elkartea

  • 00:00-01:00

ZEZENSUZKOA irtengo da. Ondoren, Errenteriako Musika Bandak “El CENTENARIO” ohiko pasodoblea joko du, eta jaiak amaituko dira.

26 ARGAZKI LEHIAKETA MADALENAK 2022

  • PARTE-HARTZAILEAK

    Argazkilaritza gustatzen zaion edozein pertsona.
    Parte-hartzaileak adinaren arabera 3 taldetan
    banatuko dira:
    1. 10 urte arteko parte-hartzaileak.
    2. 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak.
    3. 18 urtetik gorako parte-hartzaileak.

  • IZEN EMATEA

    Uztailaren 18an, 19an eta 20an, 18:00etatik 20:00etara, Kultur Sustapen Elkartearen lokalean (Zubiaurre kalea 8, behea, Etxeberrieta auzoa). Izena emateko fitxa betetzeak euro bat balioko du.

  • GAIA

    Errenteriako 2022ko MADALENAK.

  • MODALITATEA

    Argazki digitalak, koloretan eta/edo zuri-beltzean. Argazki panoramikoak ez dira onartuko.

  • ARGAZKIAK ENTREGATZEA

    Argazkiak uztailaren 28an eta 29an entregatu beharko dira, 18:00etatik 20:00etara, izen-ematea egin den lokalean bertan. Partaide bakoitzak hautatutako 3 argazki JPEG formatuan eraman beharko ditu edo
    fotomadalenak@gmail.com helbide elektronikora bidali, uztailaren 31ko 24:00ak arte.

  • EPAIMAHAIA

    Antolatzaileek epaimahaikidea izendatuko dute eta erabakia apelaezina izango da.

  • SARIAK

    • 10 urte arteko parte-hartzaileak:
    • 1. Saria: Gaming-aulkia eta oroigarria.
    • 2. Saria: Bluetooth entzungailua eta oroigarria.
    • 3. Saria: Bozgorailua eta oroigarria.
    • 11 urtetik 17 urte arteko parte-hartzaileak:
    • 1. Saria: Smartwatch eta oroigarria.
    • 2. Saria: Bluetooth entzungailua eta oroigarria.
    • 3. Saria: Bozgorailua eta oroigarria.
    • Helduen maila:
    • 1. Saria: 200 € eta oroigarria.
    • 2. Saria: 150 € eta oroigarria.
    • 3. Saria: 100 € eta oroigarria.

    Parte-hartzaileek ezin izango dute sari bat baino
    gehiago irabazi.

  • OHARRAK

    Argazkiak argitaragabeak izan behar dira eta lehiaketaren gairi lotuko zaizkio.
    Errenteriako Argazkilari Elkarteak ahalmena izango du lehiaketako argazkiak erreproduzitzeko eta/edo erakusteko, komenigarritzat jotzen duenean, eta, betiere egilea zein den adierazita.
    Lehiaketan parte-hartzeak oinarri guztiak onartzea dakar.

  • ERAKUSKETA ETA SARI-BANAKETA

    Sari-banaketa Xenpelar aretoan egingo dute urriaren 7an, 19:00etan.Hainbat opari zozketatuko dira bertaratzen diren parte hartzaileen artean.
    Argazkiak erakusgai jarriko dituzte urriaren 3tik 7a arte.